Πάλεψε κι έχασε ο Θησέας Ν. Μάκρης 2-1 από την Βάρη

Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει πλέον ο Αστέρας Βάρης που επικράτησε 2-1 του Θησέα στην Αγία Μαρίνα, στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και είχαν ευκαιρίες για γκολ, με τον Ντούλια να δίνει πάλι το δικό του σώου οδηγώντας τους γαλάζιους στη νίκη με δύο γκολ του.

Ο Αστέρας πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Ντούλια, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ισοφάριση στο ημίωρο με τον Πράπα. Το 1-1 έμεινε ως το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Θησέας μπήκε πιο δυνατά, έχασε τρεις ευκαιρίες με τον Μαρινάκη να σώζει την ομάδα του, όμως ο Αστέρας ήταν αυτός που βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα και πάλι με τον Ντούλια στο 52’!

Διαιτήτευσαν οι Βλάχος Αντ., Σπυρόπουλος, Τζαφόλιας Δ.

ΘΗΣΕΑΣ Ν. Μ. (Β. Χατζηαναστασίου): Κατσιούλης, Μηναδάκης (63’ Ζιάγκος), Οικονόμου, Τασσόπουλος, Μουρούτης, Τσώνης, Τσέλιος, Κατσούγκρης, Αθανασόπουλος, Παππάς (62’ Τσαλούχος), Πράπας.

Κ. Α. ΒΑΡΗΣ (Μ. Κάτσικας): Μαρινάκης, Χαλκιάς, Λεοντίου, Μαγγίνας, Λάσκος, Μάγγος, Μίχος (70’ Παπάζογλου), Δημητρόπουλος, Μπίτιλης (83’ Σκουρλής), Καλιαμπάκας (67’ Νιούμαν), Ντούλιας (90’ Μάναλης).