Παρακολουθείστε live την εξέλιξη του αγώνα Τριγλία-Παθιακάκης 3-6 (Τελικό)

Δείτε μέσα από το irafina.gr, την εξέλιξη του αγώνα Τριγλία Ραφήνας-Παθιακάκης στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ.

Η σέντρα του αγώνα έχει οριστεί για τις 16.00, ενώ το παιχνίδι θα διευθύνουν οι Γ. Φωστέρης, Α. Καραθανάσης, Ν. Τσαλίκογλου.

Oι συνθέσεις των ομάδων…

Τριγλία: Κωστόπουλος (66΄Μπάρδης), Τσάγκαρης, Κακαράς, Δάρας, Νικολακόπουλος (68΄ Αρβανιτίδης), Καραγιάννης, Ταμπάκης, Ζαφειρόπουλος, Δελαπόρτας (46΄Παπαδιονυσίου), Αμπντουραχμάνι, Μουστόγιαννης.

Παθιακάκης: Σπανός, Ανδρουτσόπουλος, Ανεζύρης (89΄ Δημάτσας), Λαζαρίδης, Αγγελίνας Τσαϊνης, Καψόχης (76΄ Μιχαηλίδης), Κατσιγιάννης (65΄ Τζάος), Ξενάκης, Ντάσης (72΄ Γεωργαντώνης), Κωστένογλου.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους είναι οι: Παπαδιονυσίου, Κολοβός, Σολδάτος, Μπάρδης, Αρβανιτίδης, Μάργαρης, Βατίστας.

Για τον Παθιακάκη: Γεωργαντώνης, Μακαλατζίου, Μιχαηλίδης, Μουλάς, Δημάτσας, Τζάος, Κατσαρίδης.

-Σέντρα (με καθυστέρηση) στο παιχνίδι

-Στο 9ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι φθάνουν με αξιώσεις στα καρέ της Τριγλίας, αλλά το σουτ του Αγγελίνα φεύγει άουτ

-ΓΚΟΟΟΛ! Ο Παθιακάκης ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του Κωστένογλου στο 11΄ μετά από κόρνερ. Ο-1 το σκορ

-ΓΚΟΟΟΛ! Οι φιλοξενούμενοι διπλασιάζουν τα τέρματά τους στο 13΄ με ωραίο πλασέ του Ανδρουτσόπουλου. Ο Παθιακάκης βάζει από νωρίς τις βάσεις για να φύγει με το διπλό, αφού προηγείται ήδη με 2-0

-ΓΚΟΟΟΛ! Κι άλλο τέρμα για τον Παθιακάκη στο αμέσως επόμενο λεπτό (!!!) που πλέον είναι μπροστά στο σκορ με 3-0 και η Τριγλία με το… καλημέρα βλέπει άλλο ένα παιχνίδι να πηγαίνει στραβά. Αυτή τη φορά σκόρερ των φιλοξενούμενων είναι ο Κατσιγιάννης με σουτ εντός περιοχής των κιτρινόμαυρων στο 14΄

-Στο 18΄ πρώτη φάση για την Τριγλία με τον Μουστόγιαννη αλλά το σουτ που επιχειρεί απέκρουσε ο αντίπαλος γκολκίπερ

-Κίτρινη στο 20΄ αντίκρισε ο Καψόχης του Παθιακάκη

-Kίτρινη και για τον Ξενάκη στο 22΄

-Ευκαιρία για την Τριγλία στο 26΄, αλλά ο Ταμπάκης δεν έπιασε την κεφαλιά από καλή θέση για να μειώσει το σκορ

-Στο 35΄ σουτ του Αμπντουραχμάνι άουτ

-ΓΚΟΟΟΛ! Με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 45΄ από λάθος συνεννόηση του Δελαπόρτα και του τερματοφύλακα Κωστόπουλου η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα και ο Παθιακάκης κλείνει το πρώτο 45λεπτο με 0-4!!!

-Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

Η Τριγλία μπορεί να μπήκε δυνατά στο ματς για να αιφνιδιάσει τους αντιπάλους της, όμως ο Παθιακάκης ήταν αυτός που πέτυχε τρία γκολ σε τέσσερα μόλις λεπτά και  αμέσως έδειξε ποιος είναι το “αφεντικό” στο ματς. Μετά την ψυχρολουσία του 0-3 οι κιτρινόμαυροι πίεσαν για να μειώσουν και να ξαναμπούν στο παιχνίδι, διαμαρτύρονται για μια φάση στο 26΄ και ζήτησαν την εσχάτη των ποινών όταν ο Ταμπάκης βρέθηκε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα αντιπάλου, όμως μετά από ένα τραγικό λάθος στο 45΄ δέχθηκαν και τέταρτο γκολ. Αυτό που απομένει τώρα στον κόουτς Στάθη Ασλάνογλου είναι να μαζέψει ότι μπορεί τέλος πάντων για να αποφύγει την πανωλεθρία αν και το 0-4 είναι ένα πολύ βαρύ σκορ και μέσα στο γήπεδο της Ραφήνας.

Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο

-Αλλαγή για την Τριγλία: Ο Παπαδιονυσίου στη θέση του Δελαπόρτα

-Δοκάρι στο 50΄ η Τριγλία με τον Ταμπάκη

-Στο 56΄ καλό σουτ του Κακαρά με κέρδος ένα κόρνερ

-Στην εκτέλεσή του (κόρνερ) ο Καραγιάννης της Τριγλίας σημαδεύει το δοκάρι του Σπανού

-Πέναλτι κερδίζουν οι γηπεδούχοι στο 58ο λεπτό

-ΓΚΟΟΟΛ! Το εκτελεί εύστοχα ο Αμπντουραχμάνι στο 59΄ και κάνει το 1-4

-Ο Παθιακάκης άμεσα απαντά με δοκάρι του Ξενάκη στο 61΄

-Στο 63΄ σουτ του Μουστογιαννη άουτ

-ΓΚΟΟΟΛ! Και πέμπτο τέρμα για τους φιλοξενούμενους που από την αρχή έχουν βάλει σε μπελάδες την άμυνα των κιτρινόμαυρων. Συγκεκριμένα στο 64΄ ο Κατσιγιάννης με κοντινή κεφαλιά γράφει το 1-5

-Στο 65΄αλλαγή για τον Παθιακάκη: Τζάος στη θέση του Κατσιγιάννη

-Αναγκαστική αλλαγή τερματοφύλακα για την Τριγλία στο 66′ . Μπάρδης αντί Κωστόπουλου

-Νέα αλλαγή για την ομάδα του Ασλάνογλου. Στο 68΄ Αρβανιτίδης αντί Νικολακόπουλου

-Αλλαγή και ο Παθιακάκης στο 72΄. Γεωργαντώνης αντί Ντάση

-ΓΚΟΟΟΛ! Διαστάσεις θριάμβου παίρνει πλέον το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 73΄ ο Ανεζύρης ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 1-6

-Νέα αλλαγή για τον Παθιακάκη στο 76΄. Μιχαηλίδης αντί Καψόχη

-ΓΚΟΟΟΛ! Η Τριγλία μειώνει σε 2-6 με τον Αμπντουραχμάνι στο 80ο λεπτό

-ΓΚΟΟΟΛ! Ο Αμπντουραχμάνι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 83΄ μειώνει κι άλλο το σκορ σε 3-6. Το πέναλτι κέρδισε ο Μουστογιαννης