Πικέρμι ονείρων!

Στον πρώτο όμιλο η Νήαρ Ήστ δεν σταμάτησε ούτε στο Ίλιον, όπου επικράτησε την ΜΕΝ Ιλίου με 72-59 και έκανε ακόμη ένα βήμα προς την μαθηματική άνοδο.

Ο Αχαρνής κλείδωσε την δεύτερη θέση μετά τη νίκη του επί των Γλυκών Νερών με 62-37, ενώ τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε ο Μαραθώνας, ο οποίος νίκησε στο κλειστό του Στρέφη την Υπεροχή Εξαρχείων με 91-81, και αφενός την έπιασε βαθμολογικό, αφετέρου έφερε τις μεταξύ τους αναμετρήσεις στο 1-1.

Το Πικέρμι δικαιούται να ονειρεύεται ακόμη μια άνοδο, καθώς νίκησε στην έδρα του τον πρωτοπόρο Εύνικο με 75-62, και έκανε δική του και την διαφορά σε περίπτωση ισοβαθμίας (στο πρώτο παιχνίδι ο Εύνικος είχε επικρατήσει με 80-78). Σταθερά από κοντά και η Άμιλλα που πέρασε από το Νέο Ηράκλειο επικρατώντας του ΟΦΗΗ με 63-57, ενώ με νίκη συνέχισε και η Δάφνη μετά το άνετο 81-61 επί του ΓΑΟΚ. Θέση στα πλέι οφς κλείνεi και ο Σπόρτιγκ μετά το 79-71 επί της Ολυμπιάδας Παπάγου, σε ένα παιχνίδι που έγινε στα Πατήσια.

Β’ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ

22η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006– ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 61-57
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ– ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π 74-62
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ- ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 59-72
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ– ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 62-37
ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ– ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 72-52
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ- ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 81-91

εκκρεμεί το Καρέας – Αναγέννηση Πετρ.

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 74
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 62
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 18-22, 38-41, 55-48, 74-62
ΠΑΟ Κουκάκι (Δημητρακόπουλος, Μανιάτης): Γκάτζο 4, Καμπέρης 8, Σιδέρης 6 (2), Κορετς 2, Μπουκουβάλας, Βεζιρτζόγλου 5 (1), Συρόπουλος, Κοσμάς 12 (2), Αδρακτας, Τσότσος 16, Μοσχονάς 14 (1), Αναγνώστου 7
ΑΕΚ Περιστερίου (Γρυλιωνάκης, Σταυρόπουλος): Γκότσης 11, Καμαρινόπουλος 4, Νινος 10 (2), Μπαρτζώκας 3 (1), Πετσανας, Παρασκευόπουλος, Χίος 5, Κατσιμάρδος 4, Σιδέρης 5, Γεωργακόπουλος, Δημητρόπουλος 18 (2), Νταγκίνης 2.

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 81
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 91
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Φασόλης
Δεκάλεπτα: 18-24, 33-40, 60-66, 81-91
Υπεροχή Εξαρχείων (Δανιήλ): Στασινόπουλος 12, Αρβανίτης 22(3), Μικέλης 8, Γκόφας 7(1), Μ, Πετρόπουλος 2 , Τσουπρης 1, Παπασπύρου 4, Πλουτέτσκι 23(3), Μπούρας 2, Ναξάκης
ΜΕΣ Μαραθώνος:(Αναστασοπουλος) Κουτσογιαννοπουλος 2, Συγγουνας 26(5), Τσαλας , Ευαγγελου 8, Μαρκου 13(1), Δημητριου 9, Δαγκλης 12, Ντασης 20(1), Καππος, Δεληγιαννης 1, Γριμανης, Παρασκευοπουλος.

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 72
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 52
Διαιτητές: Ορφανός, Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 8-14 , 30-29, 53-46, 72-52.
Άγιοι Αναργυροι (Μηλιωριτσας , Φασουλοπουλος): Χαραλαμπους 8[1] , Γκινουτσης 9[1], Λαγος 1, Τσιτος 2, Λαμπιρης 3[1], Μουρατος, Παπακωστας 12[1], Αθανασακης 11, Χανιωτης 13[3], Μανωλατος, Τουρλιδας, Καπετανιος 13.
Κουρος (Ψωμαδερης): Παπαθεοδωρου 4, Δριτσας, Σπυριδης 3, Καλουδης 3[1], Πανης 2, Ψωμαδερης 1, Διαμαντοπουλος 1, Παξινος 27[2], Μπιρμπας 11, Ρεππας, Τσιουβας.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 59
ΝΗΑΡ ΗΣΤ 72
Διαιτητές: Σκούτας, Κομιάνος
Δεκάλεπτα: 15-20, 35-35, 42-54, 59-72
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ(Γεωργαλάς,Κατσιώτης): Τσιάπουλας 12 (1), Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β.Α 8 (2), Καρυάτης 8 (2), Μπιλής , Αντωνόπουλος Β.Ι 1 , Φαρούπος 3 (1) , Τριαντογιάννης 8, Κώτσιας 6, Τσερώνης 11 (1), Παπαδάκης 2.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης,Τούρλης): Νικολόης 2, Χατζηκωστής 5 (1),Καραϊνδρος 16 (1), Πάτσιος, Χατζηαναστασιάδης, Μελεούνης 17 (1), Κουπίδης 20 (1), Βαρουκτσής,Ρεντίφης, Μουγιός 7 (1), Μάγκος 5 (1).

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 43 22 21 1 0 0 1663 1398 265 0 1,000
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 40 22 18 4 0 0 1473 1340 133 0 1,000
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 37 22 15 7 0 0 1513 1414 99 0 1,000
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 34 22 12 10 0 0 1471 1481 -10 6 1,065
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 34 22 12 10 0 0 1592 1533 59 7 1,022
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 34 22 12 10 0 0 1470 1475 -5 5 0,918
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 32 22 10 12 0 0 1402 1438 -36 4 1,078
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 32 22 10 12 0 0 1439 1427 12 2 0,927
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 31 21 10 11 0 0 1510 1493 17 4 1,311
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 31 22 9 13 0 0 1366 1446 -80 2 0,763
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 30 22 8 14 0 0 1384 1436 -52 0 1,000
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 28 21 7 14 0 0 1318 1360 -42 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 25 21 4 17 0 0 1348 1506 -158 2 1,056
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 25 21 4 17 0 0 1296 1498 -202 1 0,947

 

Β’ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
22η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

2ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 57-63
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΙΟΥ– ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 75-62
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ– ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 72-51
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.- ΤΥΦΩΝ ΑΣ 65-71
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ– ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 81-61
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ– ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 80-71
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 71-79

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 72
ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 51
Διαιτητές: Σιδερής, Κούλης
Δεκάλεπτα: 23-22, 45-34, 62-43, 72-51
ΕΦΟΑ Σπ.Λούης ( Κοσμίδης, Θωμόπουλος Γ.): Τσουβελεκάκης 2, Φράγκος 7, Καλούδας 5 (1), Καραμποικης 8 (2), Θωμόπουλος Θ. 11, Παπαδρόσου 5 (1), Τριγαζης 13 (2), Μπαλιούσης, Γεωργακόπουλος 8 (2), Αλαμανος 13
Γκύζη Πολυγώνου (Ψαράκης, Δημογέροντας): Παπαδόπουλος 6 (1), Μήτσος, Κανελλόπουλος, Βιτωράτος 1, Τζαμουράνης 7 (1), Γλυκας, Βλαχάκης 21 (2), Ξανθόπουλος 2, Καλφαγιάννης, Μυλωνάς 12 (2), Αγορόπουλος, Κοκκίνης 2.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 41 22 19 3 0 0 1662 1516 146 0 1,000
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 40 22 18 4 0 0 1576 1319 257 0 1,000
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 39 22 17 5 0 0 1532 1396 136 0 1,000
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 38 21 17 4 0 0 1528 1291 237 0 1,000
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 34 22 12 10 0 0 1443 1376 67 0 1,000
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 33 22 11 11 0 0 1515 1540 -25 0 1,000
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 32 22 10 12 0 0 1471 1543 -72 2 1,237
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 32 22 10 12 0 0 1378 1430 -52 1 0,808
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 31 22 9 13 0 0 1402 1485 -83 0 1,000
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 30 22 8 14 0 0 1487 1584 -97 0 1,000
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 28 22 9 13 0 3 1337 1380 -43 0 1,000
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 27 21 6 15 0 0 1345 1473 -128 0 1,000
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 26 22 4 18 0 0 1471 1622 -151 0 1,000
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 25 22 3 19 0 0 1296 1488 -192 0 1,000

basketa.gr

Διαβάστε επίσης