Πυθαγόρας Σάμου-Θύελλα Ραφ. 0-2 τελικό σκορ

Έληξε το παιχνίδι. Η θύελλα πήρε μεγάλη νίκη εκτός έδρας και ξεκίνησε με τον πιο ιδανικό τρόπο τα μπαράζ ανόδου. Επόμενο παιχνίδι με το Ζευγολατιό στο δημοτικό Ραφήνας την Τετάρτη 18 Μαΐου.

84′ Και δοκάρι για την Θύελλα. Ο Βαζέχα με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι μετά από κόρνερ.

75′ Δύο αλλαγές για τη Θύελλα Ραφήνας. Στην θέση των Χαρακτίδη και Αθανασόπουλου μπήκαν οι Ντεντέους και Στάφα, ενώ για τον Πυθαγόρα στη θέση του Κονταρά ο Βελωνάκης.

71′ ΓΚΟΛ. Από κόρνερ του Χαρακτίδη, κεφαλιά ο Μανουσάκης και 0-2! Η Θύελλα κάνει το ιδανικό ξεκίνημα για την άνοδο στην Γ΄Εθνική.

69′ ΓΚΟΛ Από πάσα του Ντόσκα, ο μόνιμος εκτελεστής, Χαρακτίδης έγραψε το 0-1 υπέρ της Θύελλας. Το πρώτο βήμα για το διπλό από τη Σάμο έγινε!

58′ Ο Ανδρεαδάκης με κάθετη μπαλιά βρίσκει τον Ζέκιο, και τελευταία στιγμή πρόλαβε ο Ιωαννίδης να αποτρέψει ένα σίγουρο γκολ διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ.

55′ Αλλαγή για τη Θύελλα Ραφήνας , ο Ζέκιο μπήκε στον αγώνα στη θέση του Αράπη.

48′ Ο Αράπης για σκληρό μαρκάρισμα σε αντίπαλο αντίκρισε την κίτρινη κάρτα.

46′ Με την έναρξη της επανάληψης πάλι ο Ανδρεαδάκης πάσαρε στον Αράπη, αλλά επενέβη σωτήρια ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Μπακασέτα.

Άρχισε το β’ ημίχρονο

45΄Λήξη α’ ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ.  Πυθαγόρας -Θύελλα Ραφ. 0-0

37΄Καλή εκτέλεση φάουλ από τον σπεσιαλίστα στα στημένα  Χαρακτίδη στη κλειστή γωνία, αλλά απέκρουσε ο Μπακασέτας.

32΄ Με το δίδυμο Ανδρεαδάκη- Χαρακτίδη προσπαθεί να απειλήσει η Θύελλα Ραφήνας όμως μέχρι τώρα δεν έχουν απειλήσει την αντίπαλο εστία.

26΄Πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους όταν από κόρνερ του Χαρακτίδη, έπιασε κεφαλιά ο Ντούνης, η μπάλα πήγε στον Γεραγωτέλη τον πρόλαβε όμως και μπλόκαρε ο Μπακασέτας.

23΄Σε πλεονεκτική θέση ο Ντόσκας,μετά από σέντρα του Ανδρεαδάκη, όμως το σουτ που έπιασε δεν ήταν καλό.

Δυνατά μπήκε η Θύελλα στο παιχνίδι όπου ελέγχει τον αγώνα, έχει την κατοχή της μπάλας, πιέζει την αντίπαλο ομάδα με αιχμές τους Χαρακτίδη,  Ανδρεαδάκ, αλλά μέχρι στιγμής η υπεροχή των Λιγνιτωρύχων είναι άκαρπη. Έτσι στο πρώτο 20λεπτο δεν έχει σημειωθεί καμμιά μεγάλη φάση και το σκορ είναι 0-0.

Με το δεξί θέλει να ξεκινήσει τους αγώνες μπαράζ η Θύελλα Ραφήνας. Στις 10 έγινε η σέντρα του πρώτου αγώνα, ο οποίος γίνεται στη Σάμο απέναντι στον Πυθαγόρα Κοντακαίικων.

Η ενδεκάδα της Θύελλας Ραφήνας : Κύρκος, Αράπης, Φύτρος, Μανουσάκης, Γεραγωτέλης, Ντούνης, Χαρακτίδης, Ντόσκας, Αθανασόπουλος, Βαζέχα, Ανδρεαδάκης.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Δράμπαλης, Ζέκιο, Κύρκος, Μουτζακάς, Μπαξεβάνης, Παπαδόπουλος, Στάφα.

Από τους δεκαεννιά παίκτες της αποστολής αποκλείστηκε ο Πάντος.

Διαιτητής  είναι ο Αλέξανδρος Τσαμούρης με βοηθούς τον Τιμολέοντα Γεωργακόπουλο και τον Παναγιώτη Χαλβατζάκο,

Στο γήπεδο βρίσκονται και είκοσι περίπου φίλαθλοι απο τή Ραφήνα, για να στηρίξουν την ομάδα στο γήπεδο του Καρλοβάσου.