Πρώτη νίκη για Παλληνιακό με ανατροπή 2-1 τη Νέα Αρτάκη!

Την πρώτη του νίκη στη φετινή σεζόν πανηγύρισε ο Παλληνιακός που πέρασε από τη Νέα Αρτάκη με ανατροπή αν και έπαιξε για μισή ώρα με παίκτη λιγότερο! Σε μεγάλη ημέρα βρέθηκε ο Κυριόπουλος για τους κιτρινόμαυρους, ο οποίος κέρδισε πέναλτι και έδωσε ασίστ!

Ο Μπαμίχας στο 11’ έφτασε μια ανάσα από το γκολ, αλλά στάθηκε άτυχος αφού είχε δοκάρι! Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Βεζιρτζόγλου, όμως οι παίκτες του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη έκαναν την ολική επαναφορά μέσα σε έξι λεπτά!

Αρχικά στο 34’ ο Κολοτούρος με εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο Κυριόπουλος, έφερε το ματς στα ίσια και στο 40’ ο Τρυφιάτης με σουτ, μετά από ασίστ του Κυριόπουλου, διαμόρφωσε το τελικό 1-2 στο ματς! Οι κιτρινόμαυροι έμειναν με 10 παίκτες από το 62’ όταν αποβλήθηκε ο Μπαμίχας με δεύτερη κίτρινη κάρτα με τους γηπεδούχους να πιέζουν και να χάνουν δύο καλές ευκαιρίες με τον Βεζιρτζόγλου, αλλά ο Παλληνιακός άντεξε ως το τέλος και πήρε το πρώτο του φετινό τρίποντο.

Διαιτήτευσαν οι Μπακογιάννης (Αθηνών), Κουρέντας-Μανούρας (Τρικάλων)

ΑΟ ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Κώστας Κλάδης): Ράτζα, Τσίγκας, Κάραλης, Μπελίτσος, Καραμπάς, Μαυρόπουλος, Χατζηστάμου, Ντελέκος, Σπανός (70′ Μπαλαμπάνης), Βεζιρτζόγλου, Χαραλαμπίδης (46′ Καραντάκης).

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Τσάκαλος, Λάζαρης, Ντόκο, Ελ Γκαμάλ, Κολοτούρος, Δημογιάννης, Βλάχος (80′ Μητσόπουλος), Δημητρακόπουλος, Κυριόπουλος (75′ Κότσι), Μπαμίχας, Τρυφιάτης (65′ Πλατέλλας).