Ραφήνα: Σήμερα το Τριγλία – Αστέρας Βάρης – Τι έγινε στο ντεμπούτο του Μουλλάκη στον πάγκο

Σήμερα Τετάρτη 8 Μαρτίου 2023, στις 16:00, θα πραγματοποιηθεί ο αγώνας ανάμεσα στην Τριγλία και τον Αστέρα Βάρης στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας

Η Τριγλία έρχεται μετά από μία εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 2-2 στο παιχνίδι με τον Αχαρναϊκό στον Αγιο Στεφανο.

Μετα από ένα κακο πρώτο ημίχρονο που οι “κιτρινόμαυροι” βρέθηκαν πισω στο σκορ με 2-0,οι παίχτες του Χρήστου Μουλλάκη ο οποίος έκανε ντεμπούτο ως στο πάγκο της Τριγλίας, βρήκαν τα ψυχικα αποθέματα και ισοφάρισαν δειχνοντας πάθος για την ανατροπη.

Στο πρώτο ημίχρονο οι πράσινοι είχαν την πλήρη υπεροχή, σημειώνοντας δύο γκολ και δημιουργώντας ευκαιρίες για περισσότερα! Μόλις στο 9ο λεπτό ο Ντιαττά σκόραρε με κεφαλιά για το 1-0, για να φτάσουμε στο 17′ όπου ο Μανωλιάς εκτέλεσε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, αλλά ο Πάντος απέκρουσε σωτήρια.

Στο 32′ ο Ντιαττά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, όμως ο διαιτητής Λάμπρου σφύριξε, χρεώνοντας επιθετικό φάουλ στον σκόρερ, ο οποίος τελικά βρήκε και δεύτερο γκολ στο 40′ με ωραίο σουτ (2-0).

Παρά το σοκ, η ομάδα της Ραφήνας άλλαξε την εικόνα της στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε όχι μόνο να μπει στο ματς, αλλά και να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα. Στο 61ο λεπτό ο Πράπας μείωσε με σουτ για το 2-1 και στο 92′ ο Κ. Τσούκας σκόραρε από την άσπρη βούλα σε πέναλτι που χρεώθηκε ο γκολκίπερ Φλώρος, για να γράψει το τελικό 2-2!

Διαιτητές: Λάμπρου, Μακρής-Ξουρίδας

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Θεόφιλος Καλύβας): Φλώρος, Γκούφας, Μάναλης, Ηρακλής, Βασιλείου, Καρμοίρης, Τσιμπουρλάς (78′ Μόττα), Παπαδόπουλος (46′ Δημακάκος), Ντιαττά (62′ Γεωργάκης), Μανωλιάς (86′ Μανουσάκης), Βλαχίδης (62′ Σπυρίδης)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Χρήστος Μουλλάκης): Πάντος, Τζίτζης, Παπαδιονυσίου, Ψαρρής, Α. Τσούκας, Σιαφάκας (46′ Πράπας), Σένε (82′ Χατζόπουλος), Νταή, Κ. Τσούκας, Ζαφειρόπουλος (94′ Παπαδόπουλος), Χρηστακίδης (61′ Δαμκάλης)