Συγκλονιστικό φινάλε για τον Α.Ο. Άρτεμις, 3-2 τη Δόξα Άνοιξης (video)

Διαφήμιση για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο είχαμε στο γήπεδο της Αρτέμιδος, εκεί όπου η γηπεδούχος ομάδα παρά το γεγονός πως είχε προηγηθεί και με 2-0 κατάφερε να ισοφαριστεί στο 90′ και να χρειαστεί η είσοδος του Τσεμπελίκου για να καθαρίσει τον αγώνα στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 49’ με τον Μασκλαβάνο και 3 λεπτά αργότερα μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς ο Δογάνης έγραψε το 2-0. Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα ο Τσιμπόκας Χ. μείωσε σε 2-1 και έβαλα ξανά φωτιά στον αγώνα.

Στο 90′ ο εισελθών στο 55′ Γκόντας ισοφάρισε σε 2-2 κάνοντας ένα κουβάρι τους συμπαίκτες του και σκορπώντας την απογοήτευση στους γηπεδούχους!

Διαφορετική άποψη όμως είχε ο εισελθών στο 90′ για τους γηπεδούχους Τζεμπελίκος που έγινε MVP του αγώνα στο 97′ καθώς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γερόλυμου και τους γηπεδούχους στους εφτά ουρανούς!

Αξίζει να σημειώσουμε πως ο κ. Τσαλίκογλου χρειάστηκε να χρησιμοποιήσει 9 φορές την κίτρινη κάρτα και 2 φορές την κόκκινη κάρτα

Διαιτησία: Τσαλίκογλου (Γουρνιάς – Πυκνής)

Α.Ο. Άρτεμις: Καραογλάνης, Δημητρίου, Μέγας (90′ Τζεμπελίκος), Διαμάντης, Βασιλείου (46′ Θεοχάρης), Δογάνης, Μαντζαβελάκης, Νικολέας, Μασκλαβάνος, Μοιρασγέντης (66′ Leno Rubin), Φυτίλης.

Δόξα Άνοιξης: Γερολύμος, Πιζανιάς, Κοσκινιώτης Γ., Κοσκινιώτης Κ., Μπερμπάντης, Σαχίνης (65′ Λαγός), Αυγέρης (63′ Τσιμπόκας Γ.), Λόης Τσιμπόκας Χ., Ντούλος,  Ρούσσος (55′ Γκόντα).