Τα αποτελέσματα στη Football League και στη Γ’ Εθνική

Με δυνατά παιχνίδια συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα της  Football League και της Γ΄Εθνικής. Ο Αήττητος γνώρισε βαριά ήττα στα Σπάτα από τον Ηρακλή 0-3, ενώ ο Παλληνιακός ηττήθηκε 2-0 στον Πύργο από τον Πανηλειακό. Η Θύελλα Ραφήνας είχε ρεπό.

Αναλυτικά:

Football League – 7η αγωνιστική

Πλατανιάς – Τρίκαλα 2-0 (1/12)
Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου 2-2 (1/12)
Σπάρτη – Βόλος 1-3
Αήττητος Σπάτων – Ηρακλής 0-3
Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας 0-1
Ηρόδοτος – Εργοτέλης 1-0
Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή 1-1
Κέρκυρα – ΑΟΧ Κισσαμικός 1-0

Γ΄Εθνική – 10η αγωνιστική

1ος όμιλος
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
ΑΕ Καλαμπακίου – Ασπίδα Ξάνθης 0-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – Καβάλα 0-2
Αετός Ορφανού – Κεραυνός Πέρνης 3-2
Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης 3-1
Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-0
Άρης Αβάτου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0

2ος όμιλος
ΑΣ Γιαννιτσά – ΠΑΟ Κουφαλίων 1-0 (1/12)
Αγροτικός Αστέρας – Μακεδονικός 0-1
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΠΟ Τρίγλιας 0-1
Άρης Παλαιοχωρίου – Αλμωπός Αριδαίας 2-1
Εδεσσαϊκός – Νίκη Αγκαθιάς 0-0
Μελιτέας Μελίτης – Ερμής Αμυνταίου 1-2
Βέροια – ΑΠΕ Λαγκαδά 2-1

3ος όμιλος
Θρίαμβος Σερβιανών – Μακεδονικός Φούφα 2-1
Ναυπακτιακός Αστέρας – Κρόνος Αργυράδων 2-2
Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης 2-0
Σούλι Παραμυθιάς – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 3-1
Γρεβενά Αεράτα – Τηλυκράτης Λευκάδας 2-2
ΑΟ Φλωριάδας – Θεσπρωτός δ.δ.
Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας

4ος όμιλος
Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1 (1/12)
Αστέρας Ιτέας – Φωκικός 5-1
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 2-0
Πιερικός – ΑΟ Σελλάνων 0-0
ΑΣ Μετέωρα – Θησέας Αγριάς 3-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Στυλίδας 1-1
ΓΣ Αλμυρού – Νίκη Βόλου 1-2

5ος όμιλος
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ατρόμητος Πειραιά 1-1
Ατσαλένιος – Γιούχτας 0-0
Ιωνικός – Αμπελακιακός 0-0
ΟΦ Ιεράπετρας – Προοδευτική 2-0
ΑΟ Επισκοπής – ΑΠΟ Κερατσίνι 3-1
Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Νεάπολης 3-1
Ρεπό: ΑΟ Παλαιόχωρας

6ος όμιλος
Αστέρας Αμαλιάδας – Διαγόρας Ρόδου 0-2 (1/12)
Διαγόρας Βραχνέικων – Ιάλυσος 0-0
Πανηλειακός – Παλληνιακός 2-0
Νίκη Τραγανού – Αχαρναϊκός 1-0
Πανμοβριακός – Παναιγιάλειος 1-1
Φοίβος Κρεμαστής – ΠΑΟ Βάρδας (5/12)

7ος όμιλος – 9η αγωνιστική
Θύελλα Καμαρίου – ΠΑΣ Κόρινθος 0-1
Χαραυγιακός – Ηλυσιακός 0-0
Αιγάλεω – Άγιος Ιερόθεος 3-2
ΑΟ Χαλκίδας – Πανθηραϊκός 1-1
Αιολικός – Άγιοι Ανάργυροι 0-1
Καλλιθέα – Απόλλων Ερέτριας 4-0

8ος όμιλος
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Κατασταρίου 0-1
Αστέρας Βλαχιώτη – Μανδραϊκός 2-4
Ασπρόπυργος – ΑΕ Ερμιονίδας 0-0
ΑΟ Υπάτου – Καλαμάτα 0-1
Αμβρυσσέας Διστόμου – Παναρκαδικός 2-0
Πάμισος Μεσσήνης – Ένωση Λέρνας 0-2
Παναργειακός – ΑΕ Πελλάνας 0-0

Διαβάστε επίσης