Τελικός Πρωταθλήματος Νέων: Τριγλία-Αχαρναϊκός 3-0 (Τελικό)

Η ομάδα των Νέων της Τριγλίας στο γήπεδο της Βάρης αντιμετωπίζει την αντίστοιχη των Νέων του Αχαρναϊκού στον μεγάλο τελικό του Πρωταθλήματος Νέων.

Πριν λίγο ξεκίνησε η αναμέτρηση και οι δύο ομάδες είναι στο 0-0. Η Τριγλία μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, όμως ο Αχαρναϊκός ήταν αυτός που είχε δοκάρι στο 8ο λεπτό.  Δυστυχώς  στο 20ο λεπτό λόγω έντασης στην εξέδρα μεταξύ των φιλάθλων των δύο ομάδων το ματς διεκόπη προσωρινά, όμως μετά από λίγη ώρα τα πνεύματα ηρέμησαν και το παιχνίδι άρχισε πάλι.

Με την συμβολή των Κομνηνού, Χαχολάκη αποφεύχθηκαν τα χειρότερα.

telikos_neoi_triglia_epeisodia

Ήδη βρισκόμαστε στο 35ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και το αποτέλεσμα είναι 0-0.

Πέντε λεπτά πριν την λήξη χωρίς τις καθυστερήσεις Τριγλία και Αχαρναϊκός μάχονται αλλά χωρίς να έχουν σημειώσει τέρμα.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η Τριγλία χάρη σε τέρμα του Παπαδόπουλου στις καθυστερήσεις ανοίγει το σκορ 1-0 τον Αχαρναϊκό, λίγο πριν το σφύριγμα του διαιτητή για το ημίχρονο.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

Καλύτερα μπήκε στο ματς  η Τριγλία  μέχρι την διακοπή του αγώνα για να ισορροπήσει μετά ο Αχαρναϊκός, όχι όμως για πολύ.. Μετά το 40ο λεπτό οι κιτρινόμαυροι βγήκαν πάλι μπροστά και πέτυχαν το γκολ με κοντινό πλασέ του Παπαδόπουλου στις καθυστερήσεις του α΄ημιχρόνου.

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

Όλη η Ραφήνα είναι στο γήπεδο στις εξέδρες για να εμψυχώσουν τα παιδιά της Τριγλίας και να φέρουν την κούπα στην πόλη.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Ο Ζιούλης στο 52ο λεπτό γράφει το 2-0 για την Τριγλία και βάζει τις βάσεις για την κούπα.

Στο 65ο λεπτό, η Τριγλία ελέγχει το ματς. Το 2-0 παραμένει. Ξεκίνησε η βροχή και ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Ο Ζαφειρόπουλος κάνει το 3-0 στο 75΄εν μέσω πανηγυρισμών εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου και η ομάδα του Ανδρέα Ντερτινή “αγκαλιάζει” σφιχτά το κύπελλο του πρωταθλητή.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης σφυρίζει τη λήξη, η Τριγλία με σκορ 3-0 κερδίζει τον Αχαρναϊκό και κατακτά το πρωτάθλημα Νέων. Με το σφύριγμα της λήξης παίκτες και προπονητές έχουν γίνει ένα κουβάρι και οι φίλαθλοι στην εξέδρα έχουν ξεκινήσει τα πανηγύρια.

Οι συνθέσεις:

Τριγλία (προπονητής Ανδρέας Ντερτινής): Πλιάτσικας, Παπαδόπουλος, Νησιωτάκης, Γεωργιόπουλος, Μάρκος, Μέγας, Μαντζεβελάκης, Βατίστας, Λαμπρόπουλος, Ζαφειρόπουλος, Ζιούλης.

Στον πάγκο κάθονται οι: Λαγός, Καλφάογλου, Δελακοβίας, Εμμανουήλ, Αρβανιτίδης, Βαζάκας, Μαρινόπουλος. Στην αποστολή είναι και οι: Γερακάκης, Κρικέλης, Σιδέρης, Ναούμ, Γκάδολος, Βαμβακούσης, Βρετζάκης.

Αχαρναϊκός: Τσούλφας, Κολέλιας, Ρόβι, Μουστάκας, Κάτσος, Κούσιας, Καρβάσος Λυκούδης, Τουμπαρίδης, Ζαχάρος, Βαλλιάνης.