Θύελλα – Ιάλυσος: Στοιχηματική ανάλυση από τους betarades

Το στοιχηματικό σάιτ www.betarades.gr αναλύει τον αγώνα της Θύελλας Ραφήνας με τον Ιάλυσο, που διεξάγεται σήμερα στο δημοτικό γήπεδο Ραφήνας, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής για τον 4ο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΙΑΛΥΣΟΣ

Γήπεδο: Δημ. Ραφήνας

Προϊστορία δεκαετίας: –

Καιρός: 15oC, Βροχή
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)

ΘΥΕΛΛΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΩΣ ΡΑΦΗΝΑΣ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Θύελλα Διασταυρώσεως Ραφήνας, η οποία δεν κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες, μετά και από αυτή κόντρα στον Ερμή Ζωνιανών (2-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομαδα του Θανάση Κολιτσιδάκη φιλοξενήθηκε από τον Ιωνικό, στην έδρα του οποίου γνώρισε την ήττα με 2-0. Παρότι στάθηκε καλά στον αγωνιστικό χώρο, δεν κατάφερε να πάρει κάτι το θετικό. Αυτή ήταν και η τέταρτη ήττα της στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές.

Με 18 βαθμούς σε 20 παιχνίδια, βρίσκεται στην 13η θέση, απέχοντας τέσσερις βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη και τους Ηλυσιακό και ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, οι οποίοι έχουν και ένα παιχνίδι λιγότερο. Επιπλέον, με 29 τέρματα παθητικό διαθέτει μια από τις χειρότερες άμυνες του ομίλου. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες ο μέχρι τώρα εντός έδρας απολογισμός της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τον Ιωνικό για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΙΑΛΥΣΟΣ

Την πρώτη του ήττα μετά από τρεις αγωνιστικές και με απολογισμό μια νίκη και δυο ισοπαλίες, υπέστη ο Ιάλυσος. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρκου Στεφανίδη φιλοξένησε τον Εργοτέλη, κόντρα στον οποίο κατάφερε να προηγηθεί με το τέρμα του Χατζηφούντα, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Παρά το προβάδισμα του αυτό, δεν κατάφερε να πάρει κάτι το θετικό, καθώς ισοφαρίστηκε με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, για να χάσει εν τέλει το παιχνίδι στις καθυστερήσεις και από το σημείο του πέναλτι. Παράλληλα, ο Ιάλυσος ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Παφιάκη.

Μετά και από αυτή την ήττα του, ο Ιάλυσος μετράει 22 βαθμούς και “συγκατοικεί” με τον Πανθηραϊκό στην ένατη θέση, έχοντας παράλληλα και παιχνίδι περισσότερο. Με 31 τέρματα παθητικό, διαθέτει τη χειρότερη άμυνα του ομίλου. Μια νίκη, τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός του, όντας αήττητος στις δυο τελευταίες εξόδους του (1-1-0). Απόντες είναι οι τιμωρημένοι Αρχοντούλης, Παφιάκης και Σπάρταλης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τον Εργοτέλη για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.