Θύελλα Ραφήνας – Ζευγολατιό 3-0

Λήξη αγώνα. Η Θύελλα σκόρπισε με 3-0 το Ζευγολατιό και βρίσκεται με το ένα πόδι στην Γ’ Εθνική

93′ Παίζονται τα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων

89′ Κίτρινη κάρτα στον Χρυσαφίδη για θέατρο

85′ Κίτρινη κάρτα ο Ανδρεαδάκης

82′ Μακρινό σουτ του Βαζέχα, ο Κόντης έδιωξε πολύ δύσκολα σε κόρνερ

80′ Γκολ! Κόρνερ Ζέκιο, ο Ντεντέους έπιασε την κεφαλιά και έγραψε το 3-0

79′ Κίτρινη κάρτα στον Καραϊνδρο

75′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Θύελλα με τον Μουτζακά να παίρνει την θέση του σκόρερ του πρώτου γκολ Αθανασόπουλου

71′ Ο Φύτρος βρήκε τον Ζέκιο στην μεγάλη περιοχή, με τον δεύτερο να πιάνει όμορφο σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ

62′ Δεύτερη αλλαγή για την Θύελλα με τον Ντεντέους να παίρνει την θέση του Στάφα

60′ Πρώτη αλλαγή για την Θύελλα με τον Μανουσάκη να μπαίνει στην θέση του Ντόσκα

58′  Τρίτη αλλαγή για το Ζευγολατιό με τον Γκαρμίρη στην θέση του Παινέση

55′ Σέντρα – σουτ του Στάφα, ο Κόντης έδιωξε σε κόρνερ με υπερένταση

52′ Κίτρινη κάρτα στον Στάφα

51′ Γκολ! Ασίστ  Βαζέχα, ο Ζέκιο έπιασε πλασέ στην κίνηση και έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Κόντη 2-0

50′ Πολύ καλό χτύπημα φάουλ του Χαρακτίδη η μπάλα πέρασε άουτ

46′ Διπλή αλλαγή για το Ζευγολατιό με τον Ξύδη στην θέση του Χουσελά και τον Χατζησοφρωνίου στην θέση του Γκολέμη

18.03 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Λήξη πρώτου μέρους με την Θύελλα να προηγείται με 1-0 με γκολ του Αθανασόπουλου από το 39′ λεπτό.

43′ Κλέψιμο της μπάλας από τον Βαζέχα, ο οποίος επιχείρησε σουτ από μακριά που πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κόντη

39′ Γκολ! Γύρισμα του Χαρακτίδη από δεξιά, ο Αθανασόπουλος έπιασε σουτ στην κίνηση με τον Κόντη να μην μπορεί να αντιδράσει 1-0

38′ Κίτρινη κάρτα στον Ντόσκα

35′ Εκτέλεση κόρνερ του Χαρακτίδη, ο Αθανασόπουλος έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι με την μπάλα να περνάει άουτ32′ Σέντρα Ζέκιο, ο Αθανασόπουλος έκανε την προβολή με τον Κόντη να καθαρίζει την φάση

30′ Ωραία ενέργεια από τον Ανδρεαδάκη, πέρασε τον αμυντικό και στην σέντρα που έκανε μπλόκαρε ο Κόντης μετά από κόντρα

24΄ Εκτέλεση φάουλ από τον Χαρακτίδη, έπιασε την κεφαλιά ο Αθανασόπουλος με την μπάλα να περνάει άουτ

23′ Απ ευθείας φάουλ του Φωστέρη μπλόκαρε εύκολα ο Δράμπαλης

22′ Το Ζευγολατιό έχει αρχίσει και παίρνει μέτρα  στο γήπεδο

17′ Σέντρα του Φωστέρης, ο Μυργιώτης μόνος του έπιασε κεφαλιά που πέρασε ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Δράμπαλη άουτ

16′ Απ ευθείας κτύπημα φάουλ του Χαρακτίδη, καθάρισε εύκολα ο Κόντης

14′ Ακυρώθηκε γκολ του Ζευγολατιού σωστά ως οφ σάιτ

13′  Μπαλιά ο Ανδρεαδάκης στον Αθανασόπουλο, που έπιασε διαγώνιο σουτ μόνος του με την μπάλα να περνάει άουτ

12′ Ωραία αντεπίθεση για την Θύελλα μετά από βαθιά μπαλιά του Βαζέχα ο Αθανασόπουλος τσίμπησε  την μπάλα πριν τον τερματοφύλακα και έστειλε την μπαλα άουτ

8′  Πρώτο σουτ για την Θύελλα από τον Χαρακτίδη πέρασε άουτ

17.01 Έναρξη πρώτου μέρους

Οι συνθέσεις

Θύελλα: Δράμπαλης, Φύτρος, Στάφα, Αράπης, Ντούνης, Ντόσκας, Χαρακτίδης, Ανδρεαδάκης, Αθανασόπουλος, Βαζέχα, Ζέκιο

Ζευγολατιό: Κόντης, Χουσελάς, Μαλαχάζης, Βελέτζας Κ., Καραϊδρος, Σπυρόπουλος, Παινέσης, Γκολέμης, Χρυσαφίδης, Φωστέρης, Μυργιώτης