Θύελλα-Τριγλία: Στοιχηματική ανάλυση από τους betarades

Το στοιχηματικό σάιτ www.betarades.gr αναλύει τον αγώνα της Θύελλας Ραφήνας με την Τριγλία, που διεξάγεται σήμερα στο δημοτικό γήπεδο Ραφήνας, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής για τον 4ο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ

Γήπεδο: Δημ. Ραφήνας

Προϊστορία δεκαετίας: –

Καιρός: 17o C Συννεφιά
Διαιτητής: Ντάουλας (Αθηνών)

ΘΥΕΛΛΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΩΣ ΡΑΦΗΝΑΣ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και δέκα αγωνιστικές η Θύελλα Διασταυρώσεως Ραφήνας, η οποία μετράει πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες σε αυτό το αρνητικό της σερί. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Θοδωρή Βιάδη φιλοξενήθηκε από τον Ατσαλένιο, στην έδρα του οποίου και ηττήθηκε με το βαρύ 3-0. Μετά κα το νέο της αυτό αρνητικό αποτέλεσμα, η Θύελλα είναι στην 12η θέση, όπου και μετράει 15 βαθμούς, όσους έχει και η Κηφισιά, ένα πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Μια νίκη, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες ο μέχρι τώρα εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Ζέκιο, με τον Μπουντάκη να παραμένει τραυματίας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τον Ατσαλένιο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ Α.Ο

Από ένα αήττητο σερί τριών αγωνιστικών προέρχεται από την πλευρά της η Τριγλία Ραφήνας, η οποία και μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Γιώργου Αρχοντάκη φιλοξένησε τον Εργοτέλη, με τον οποίο και μοιράστηκε το βαθμό της ισοπαλίας, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Αν και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Καρρά μόλις στο δεύτερο λεπτό, είδε τους φιλοξενούμενους να κάνουν την ανατροπή και να προηγούνται με 1-2. Εν τέλει όμως, τρία λεπτά πριν το φινάλε έφτασαν στην ισοφάριση με τον Ποτουρίδη να σώζει την ομάδα του από την ήττα.

Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 17 στο σύνολο, ούσα και στην 11η θέση, δυο βαθμούς πάνω από την σημερινή αντίπαλο της. Παράλληλα, διαθέτει τη χειρότερη άμυνα του ομίλου, με 30 τέρματα παθητικό. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες ο μέχρι τώρα εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τον Εργοτέλη για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.