Θησέας-Μαρκό: Ισόπαλο 1-1 το ντέρμπι κορυφής στην Αγία Μαρίνα

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι κορυφής στην Αγία Μαρίνα, εκεί όπου ο Θησέας και η Μαρκό ήρθαν ισόπαλοι 1-1 σε ένα ματς που δεν είχε πολλές κλασικές ευκαιρίες και οι δύο ομάδες αναλώθηκαν πολύ σε μονομαχίες στη μεσαία γραμμή.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Καλιαμπάκα, ενώ περίπου στο 35’ ακυρώθηκε γκολ του Ζιάγκου ως οφσάιντ με το 0-1 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Τσατσούλα στο 52’ και το 1-1 έμεινε ως το τέλος του αγώνα, αφού παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων δεν σημειώθηκε άλλο γκολ.

Διαιτήτευσαν οι Βλάχος Αντ., Πολυχρονιάδης, Τζαφόλιας Β.

ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Β. Χατζηαναστασίου): Κατσιούλης, Γεωργιάδης, Οικονόμου, Τασσόπουλος, Μουρούτης, Τσατσούλας, Πράπας (60’ Τσέλιος), Κατσούγκρης, Ζιάγκος, Μουλλάκης (80’ Μηναδάκης), Αθανασόπουλος (46’ Ευαγγελίου).

ΜΑΡΚΟ (Γ. Μαγγίνας): Κύρκος, Γκριμέκης (46’ Νταής), Μανωλιάς, Λαλάι, Δημητρακόπουλος, Σόφης, Βαζέχα, Χοτζάι (58’ Πλιάγκας), Καλιαμπάκας, Σαντριάς (58’ Μπαμίχας), Ζαραδούκας (80’ Βλάχος).