Θύελλα Ραφήνας: Όλα θα κριθούν στην ρεβάνς του Σαββάτου!

Δυστυχώς ήττα με σκορ 1-0 για την ομαδα της Κ14 της Θύελλας Ραφήνας, στον ημιτελικό αγώνα με αντίπαλο την γηπεδούχο ομαδα της Δροσιάς.

Κι όμως αυτή, ήταν η τρίτη μόλις ήττα έως τώρα στην χρονιά που διανύουμε (σε όλες τις επίσημες διοργανώσεις), αλλά δυστυχώς ήρθε στο χειρότερο σημείο!!

Ο αγώνας δεν ξεκίνησε πολύ καλά, οπου και οι δύο ομάδες μπήκαν χαλαρά ίσως και διερευνητικα.

Τις δύο πρώτες φάσεις τις είχε η ομάδα τις Ραφήνας με τον Ιωάννου, αλλά δυστυχώς δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ και να προηγηθούμε.

Σιγά σιγά η ομάδα της Δροσιάς κέρδιζε τους χώρους και ανάγκασε σε πολλά λάθη, κυρίως με το τεχνικό οφσάιντ, αφήνοντας συχνά τους παίχτες της Ραφήνας εκτεθημενους,

Το γκολ ήρθε πριν λήξει το ημίχρονο, και μετά από αρκετή πίεση μέχρι εκείνη την στιγμή για την ομαδα της Δροσιάς.

Ετσι κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο, ενώ τώρα όλα θα λυθούν στον επαναληπτικό αγώνα του Σαββάτου, μέσα στην Ραφηνα.

Η έλλειψη ηρεμίας και καθαρής σκέψης για την ομαδα της Θυελλας, μαζί με τις σημαντικοτατες ελλείψεις, αλλά και το στυλ παιχνιδιού με τις ψηλές μπαλιές σε συνδιασμο με τα υψηλότερα κορμιά της Δροσιάς, ήταν οι αιτίες της ήττας.

Εάν δεν έπεφταν πάνω στον εξαιρετικό Παπαδάκη ο οποίος έβγαλε τουλάχιστον 3-4 τετ α τετ, το σκορ θα ήταν και μεγαλύτερο!

Στην ρεβάνς του Σαββάτου θα κριθούν ολα.

Η πιο ψύχραιμη,η πιο αποτελεσματικη και η πιο διαβασμένη ομάδα από τις δύο, θα κερδίσει, ενώ θα της αξίζει η συμμετοχή στον τελικό!!