Το σερί της η Τριγλία, νίκησε και τον Γ. Παθιακάκη (2-1)

Μετά από ένα δυνατό παιχνίδι γεμάτο πάθος, ένταση και αψιμαχίες η Τριγλία συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματα και νίκησε την σφριγηλή ομάδα του Γ. Παθιακάκη με σκορ 2-1. Οι ραφηνιώτες έχουν το απόλυτο στην έδρα τους με 7 στα 7.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με φόρα στον αγωνιστικό χώρο και στα πρώτα 25 λεπτά ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι του παιχνιδιού. Απόρροια αυτού ήταν και το γκολ που σημείωσαν με τον Κ. Τσούκα στο 10΄.

Στη συνέχεια ισορρόπησαν οι φιλοξενούμενοι κι απείλησαν με τον Μπρίτο, όταν στο 24΄ επιχείρησε σέντρα σουτ και η μπάλα αφού πρώτα την ακούμπησε ο Σύρακας χτύπησε στο δοκάρι και στο 29΄πάλι με τον ίδιο παίκτη από εκτέλεση φάουλ όπου και σ΄ αυτή την περίπτωση με σωτήρια επέμβαση ο Σύρακας απέτρεψε τον κίνδυνο.

Στον αντίποδα η Τριγλία απείλησε με τους Βίλα (22΄), Παπάζογλου (25΄) και Γερώνυμο (27΄), ενώ στο 35΄ σε κεφαλιά του Μεϊμάρογλου έδιωξαν οι αμυντικοί πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με σκοπό να πιέσουν για την ισοφάριση, όμως οι κιτρινόμαυροι στο 74΄ ο Γ. Τσούκας με κεφαλιά σε σέντρα σουτ του Βίλα έκανε το 2-0. Ο Παθιακάκης κτο μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-1 στο 83΄ με τον Κωστένογλου.

Κακή η διαιτησία του Κ. Κορωνιά προκάλεσε τις φωνές και τις έντονες αντιδράσεις και των δύο ομάδων, ενώ άφησε το παιχνίδι σε πολλές περιπτώσεις να εκτραχυνθεί. Χαρακτηριστική είναι η περίπτωση στο 81΄όταν ο Κωστένογλου χτύπησε αντίπαλο και αντί να αποβληθεί, αντίκρισε την κίτρινη κάρτα.

Βοηθοί ήταν οι Α. Ξουρίδας και Σ. Χριστοδούλου.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΤΡΙΓΛΙΑ (Γ. Παπακωστούλης): Σύρακας, Τζίτζης (72΄ Χατζόπουλος), Παπαδιονυσίου, Μεϊμάρογλου, Γ. Τσούκας, Γερώνυμος, Παπάζογλου (88΄ Κονταρίνης), Νταή, Κ. Τσούκας, Βίλα (88΄ Δελαπόρτας), Καρκασίνας (58΄ Καραγιάννης)

Γ. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ (Β. Κατσιγιάννης): Οψυμούλης, Στασης (60΄ Κατσαρίδης), Ανεζύρης (85΄ Λαλαφράγκος), Λαζαρίδης, Νταβώνης (67΄ Μπουρμπούλης), Αγγελίνας, Μπρίτο, Γερογιάννης, Κωστένογλου, Δημάτσας, Λιάκος.