Τρένο! Πέρασε και από τον Γέρακα η Τριγλία, 2-0 την Ατλαντίδα

Την 7η νίκη της στο πρωτάθλημα, σημείωσε σήμερα η ομάδα του Γ. Παπακωστούλη, έναντι της αξιόμαχης Ατλαντίδας Ανθούσας (η οποία μαστιζόταν από αρκετές απουσίες) με σκορ 0-2, στο πλαίσιο της 10ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου Α’ ΕΠΣΑΝΑ.

Οι φιλοξενούμενοι, παρά τις κομβικές απουσίες των Σένε και Παπάζογλου, κατάφεραν να εξασφαλίσουν ακόμη ένα τρίποντο, απέναντι σε μια ισχυρή αντίπαλο.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι κιτρινόμαυροι ήλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού, διενεργώντας πολλά τρεξίματα μέσα στο γήπεδο, με τη μία φάση να διαδέχεται την άλλη. Το σκορ άνοιξε λίγο πριν την ανάπαυλα, όταν ο Γ. Τσούκας στο 44′ εκμεταλλευόμενος λάθος του Μπάρδη, πλάσαρε από κοντά κάνοντας το 0-1.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι να “κλειδώσουν” το νικηφόρο αποτέλεσμα. Στο 55′ ο Βίλα διπλασίασε τα τέρματα για τους Ραφηνιώτες, έπειτα από υποδειγματικό κατέβασμα με το στήθος.

Αξίζει να αναφερθεί πως η Τριγλία είχε και δοκάρι στο 38′ με τον Βίλα.

ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ ΑΝΘΟΥΣΑΣ: Μπάρδης, Κορωνιάς (Μητρόπουλος 57′), Καρακώστας Θ.(Κιούρκος 46′), Κολοτούρος, Μπενέκος, Καγιάς, Αδαμίδης (Φενερίδης 46′), Νάνος, Κοτσάκης, (Μαυράκης 68′), Πανόπουλος, Καρακώστας Γ.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Σύρακας, Τζίτζης, Παπαδιονυσίου, Μειμάρογλου, Χατζόπουλος, Γερώνυμος, Τσούκας Γ., Βίλα, Ζαφειρόπουλος, Τσούκας Κ., Καρκασίνας

• Διαιτήτευσαν οι: Ζαχαρόπουλος, Καραθανάσης, Γούρνιας