Tριγλία-Άρης Βούλας 2-2, σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα! (φωτό)

Μετά από ένα… “γεμάτο” 90λεπτο, Τριγλία και Άρης Βούλας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας. Ένταση, πάθος, φωνές, κάρτες, γκολ κυριάρχησαν σε όλο το ματς, ενώ ο κερασάκι στην τούρτα οι δύο ομάδες το φύλαγαν για το φινάλε!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την τύχη να αιφνιδιάσουν τους αντιπάλους τους και να προηγηθούν νωρίς στο παιχνίδι με τον Κριλή στο 7ο λεπτό με συνέπεια να βάλουν δύσκολα στους γηπεδούχους που άργησαν να πάρουν μπρος. Μετά το 25΄όμως αντέδρασαν, έκαναν τις ευκαιρίες αλλά δεν έφτασαν την πηγή, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να βρει προηγούμενο τον Άρη 1-0.

Στην επανάληψη οι ραφηνιώτες, που είχαν στην εξέδρα τον προπονητή τους σε όλο το ματς λόγω της τιμωρίας του, έκαναν την ανατροπή και με δύο γκολ των αδελφών Τσούκα,που μετέτρεψαν την υπόθεση γκολ σε “οικογενειακή υπόθεση” πήραν κεφάλι στο σκορ (2-1). Κι εκεί που όλα έδειχναν ότι θα έφταναν στο 3 στα 3 για τον Β΄γύρο και θα συνέχιζαν τα νικηφόρα αποτελέσματα, στο τελευταίο δεκάλεπτο “κάθισαν” με αποτέλεσμα να δεχτούν την ισοφάριση με τον Χατζή στο 81΄ (2-2) και οι φιλοξενούμενοι να διεκδικήσουν την νίκη στο τέλος, όταν σε μια φάση στο 89΄ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Χρήστου.

Για άλλη μια φορά η Τριγλία εντός έδρας δείχνει ότι δυσκολεύεται να κερδίσει, σε αντίθεση με τις εμφανίσεις της ομάδας μακριά από τη Ραφήνα όπου οι παίκτες της παίζουν προφανώς πιο απελευθερωμένα με συνέπεια να έρχονται και τα καλά αποτελέσματα. Στο σημερινό ματς εδικαιούντο το τρίποντο, αν και στο τέλος πήγαν να χάσουν το παιχνίδι.

Από την άλλη η ομάδα του Τάσου Τασιόπουλου διαθέτει ένα δυναμικό σύνολο, με καλή επιθετική τριάδα και τον Λιόση να κυριαρχεί στο κέντρο, έδειξε τα… δόντια της από την αρχή, πάλεψε το ματς, κάποιες φορές με σκληρά μαρκαρίσματα και περισσότερο πάθος, και δείχνει ότι την αδικεί η βαθμολογική θέση που βρίσκεται.

Αψιμαχίες, λογομαχίες και νεύρα ακολούθησαν μετά το σφύριγμα της λήξης, χάρη όμως στην παρέμβαση των ψυχραιμότερων, τα πνεύματα ηρέμησαν και οι παίκτες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 4΄σουτ του Μουστόγιαννη άουτ

Γκολ για τον Άρη Βούλας στο 7΄με τον Κριλή να εκμεταλλεύεται άριστα την αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων και να “κρεμάει” τον Μπάρδη κάνοντας το 0-1

Στο 22΄ο Μελετίδης σούταρε άουτ

Στο 25΄ εκπληκτική προσπάθεια του Ζαφειρόπουλου η μπ΄λα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι

Σπουδαία ευκαιρία για την Τριγλία στο 33΄με τον Κ. Τσούκα που βγήκε μόνος του απέναντι στην αντίπαλη εστία αλλά ο Λώλος έσωσε σωτήρια την εστία του

Ο Κριλής απείλησε το τέρμα των γηπεδούχων, αλλά τον πρόλαβαν οι αμυντικοί στο 45΄

Στην επανάληψη σουτ του Μουστόγιαννη απέκρουσε ο Λώλος

Στο 51΄μακρινό σουτ του Λιόση φεύγει άουτ

Στο 54΄ισοφάρισε η Τριγλία 1-1 με ωραίο πλασέ του Κώστα Τσούκα

Το 2-1 έγινε με τον έτερο Τσούκα τον Γιάννη με κεφαλιά στο 65΄

Ο Άρης ισοφάρισε 2-2 με τον Χατζή

Στο 89΄οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν προς τον κ. Ρεντίφη για ανατροπή του Χ΄ρηστου μεσ την περιοχή της Τριγλίας

Στο 89΄ ο Χατζής αποβλήθηκε και ο Άρης έπαιξε στο τελευταία λεπτά με δέκα παίκτες.

Διαιτητής ήταν ο Ρεντίφης με βοηθούς τους Χόικα και Μακρή.