Τριγλία – Καταστάρι 5-3

Λήξη του αγώνα με την Τριγλία να περνά στα ημιτελικά του Κυπέλλου πετυχαίνοντας μεγάλη νίκη με 5 γκολ

90′ Γκολ για το Καταστάρι με ωραίο πλασέ του Λιβέρη 5-3

85′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Τριγλία με τον Σολδάτος να παίρνει την θέση του Παπαδόπουλου

84′ Γκολ για την Τριγλία με τον Σιάννη να βγάζει μόνο του τον Βασιλείου ο οποίος πλάσαρε υποδειγματικά τον Ποταμίτη κάνοντας το 5-2

77′ Αναγκαστική αλλαγή για την Τριγλία με τον Σιάννη να παίρνει την θέση του Μάλτσι ο οποίος αποχώρησε με τράβηγμα, ενώ είχαμε και την τρίτη αλλαγή για το Καταστάρι με τον Παραστατίδη να παίρνει την θέση του σκόρερ Μαλαφούρη

76′ Γκολ για την Τριγλία. Ο Μάλτσι επιχείρησε σουτ που απέκρουσε ο Ποταμίτης και στην επαναφορά ο παπαδόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα 4-2

69′ Αλλαγές και για τις δύο ομάδες. Για την Τριγλία ο Καραδέμητρος μπαίνει στην θέση του Μεϊμάρογλου, ενώ για το Καταστάρι ο Διαμαντής παίρνει την θέση του Λίβου

65′ Σε αντεπίθεση ο Λιβέρης μπήκε από δεξιά και προσπάθησε να βρει με σέντρα του τον Μαλαφούρη, με τον Δήμιζα να βγαίνει και να καθαρίζει την φάση

63′ Ευκαιρία για την Τριγλία με σουτ του Κότσι που πέρασε αόυτ

59′ Πρώτη αλλαγή για το Καταστάρι με τον Δρόσο να παίρνει την θέση του Ματαράγκα Ν.

58′ Ευκαιρία για το Καταστάρι όταν σε αντεπίθεση ο Λιβέρης πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Δήμιζα

57′ Ευκαιρία για την Τριγλία. Σουτ του Τσάγκαρη πέρασε άουτ

52′ Η Τριγλία μπήκε δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο και πιέζει ψηλά ώστε να πετύχει και άλλο γκολ και να καθαρίσει το παιχνίδι

14:59 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Λήξη πρώτου μέρους. Η Τριγλία προηγείται με 3-2 σε ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο με ανοικτό ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες.

39′ Νέα ευκαιρία για την Τριγλία με τον Παπαδόπουλο να πιάνει  γυριστό σουτ στην κίνηση με τον Ποταμίτη να βγάζει την μπάλα με υπερένταση κόρνερ

37′ Σουτ του Κότσι πέρασε άουτ. Το παιχνίδι συνεχίζει να έχει έντονο ρυθμό με τις δύο ομάδες να κυνηγούν να βάλουν και άλλα γκολ

23′ Η Τριγλία παίρνει ξανά το προβάδισμα με μακρινό σουτ του Κότσι που άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων 3-2

17’ Ισοφάριση για το Καταστάρι με τον Μαλαφούρη 2-2

13’ Γκολ για το Καταστάρι. Εύστοχο το κτύπημα πέναλτι από τον Μαλαφούρη 2-1

12’ Το Καταστάρι κερδίζει πέναλτι όταν ο Δήμιζας ανέτρεψε τον ΛΙβέρη

10΄Δεύτερο γκολ για την Τριγλία με σουτ του Παπαδόπουλου 2-0

8’ Γκολ για την Τριγλία με καταπληκτικό μονοκόμματο σουτ του Κότσι 1-0

13:58 Έναρξη του αγώνα

Τον ΑΟ Καταστάρι αντιμετωπίζει η Τριγλια για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ερασιτεχνών

Οι συνθέσεις:

Τριγλία: Δήμιζας, Κάρδαρης, Μεϊμέρογλου, Τερζής, Τσέπας, Τσάγκαρης, Κότσι, Κόντη, Μάλτσι, Βασιλείου, Παπαδόπουλος

Καταστάρι: Ποταμίτης, Βάσσος, Χριστοδουλόπουλος, Λιβέρης, Κουτσούλιας, Κουμιώτης, Αρκαδιανός, Κωστάκης, Μαλαφούρης, Ματαράγκας, Λιβός