Τρίποντο ανόδου για Αήττητο Σπάτων

Μια ανάσα από την άνοδό του στη Football League, μέσω των μπαράζ για τη Γ’ Εθνική, είναι ο Αήττητος Σπάτων.

Μεγάλη νίκη που τον ανέβασε στην κορυφή του Β’ ομίλου πήρε με 2-1 ο Αήττητος Σπάτων στο μεγάλο ντέρμπι κόντρα στον Ηρόδοτο. Στο τέταρτο λεπτό ο Μελισσόπουλος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για τους φιλοξενούμενους, όμως το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ.

Στο 15’ οι Κρητικοί κέρδισαν πέναλτι με παράβαση πάνω στον Ετόφ, που μετέτρεψε σε γκολ ο Φραγκουλάκης ανοίγοντας το σκορ, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα. Ο Κρητικός στο 21’ ισοφάρισε, ενώ ο λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Καλογέρης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Μιχελής, Μουστάκης, Κολλαράς (90+4′ Βιδάλης), Κωστόπουλος, Χριστοφιλέας, Καλογερής, Νικλητσιώτης (84′ Ηρακλής), Κατσικογιάννης (64′ λ.τρ. Σκαφίδας), Κρητικός, Τσιλιγγίρης, Φαρινόλα (90+1′ Μαραθιανός)

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης (39′ λ.τρ. Κουράκης), Προβυδάκης, Μπάμπης, Κανδυλάκης, Γιαλούσης, Κασαπάκης (65′ Καρατζαογλου), Αργκιλέσι, Φραγκουλάκης, Μωραϊτης (68′ Καραγκιόζι), Μελισσόπουλος(54′ Γαρεφαλλάκης), Ετοφ