Τριγλία Ραφήνας – ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 4-0 (τελικό)

Παρακολουθήστε μέσα από το irafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Τριγλίας Ραφήνας και της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 15:00, θα διευθύνει ο Αλιάγας του Συνδέσμου Δυτικής Αττικής , με βοηθούς  τους Τζάκο και Τάμαλης από τον σύνδεσμο Αθηνών.

Ξεκίνησε ο αγώνας με περίπου εκατό ηρωικούς φιλάθλους οι οποίοι παρά το τσουχτερό κρύο ήρθαν για να παρακολουθήσουν τον αγώνα

6΄Δυνατό σουτ του Παπαδόπουλου έφυγε λίγο άουτ. Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους

12΄Σουτ από αριστερά του Τσεβά πέρασε δίπλα απο τα δοκαρια του Γεωργίου

18΄Φωνές των γηπεδούχων για χέρι πέναλτι μεσ την περιοχή αμυντικούς της κρητικής ομάδας

20΄Κίτρινη κάρτα αντίκρισε ο Τσεβάς

Πρώτο εικοσιπεντάλεπτο και το παιχνίδι δεν εχει μεγάλες φάσεις. Κυρίως η μπάλα βρίσκεται στο κέντρο,ενώ ελαφρά υπεροχή έχει η Τριγλία

34΄Κίτρινη κάρτα ο Κωτσαλάς

39΄Κίτρινη ο Ταταράκης

45΄Με τη λήξη σχεδόν του πρώτου ημιχρόνου η Τριγλία ΄κανε την καλύτερή της ευκαιρία με τον Νικολόπουλο, όταν κοντρόλαρε υπέροχα μεσ την μεγάλη περιοχή γύρισε έπιασε το σουτ όμως απέκρουσε ο αντίπαλος γκολκίπερ.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου . Τριγλία-ΙΝΚΑ 0-0, σε ένα ματς όπου απουσιάζουν οι φάσεις και τα γκολ.

46 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με μία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Γαλανίδης μπήκε στη θέση του Κυτράκη.

55΄ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Τσεβάς με ένα εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή ανοίγειι το σκορ. Η Τριγλία προηγείται 1-0

59΄Μοναδική ευκαιρία χάνει ο ΙΝΚΑ όταν η κεφαλιά του Καρβουνιάρη έφυγε ελάχιστα άουτ.

61΄ΓΚΟΟΟΟΛ! Η Τριγλία κάνει το 2-0 με σουτ του Τσάγκαρη και τραγικό λάθος του Γεωγίου. Η μπάλα έφυγε μέσα απο τα χέρια του

65΄Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Παπαθανασίου αντί Γιακουμάκη

67΄ΓΚΟΟΟΛ. Περίπατος για την Τριγλία. Τρίτο γκολ με τον Νικολόπουλο να εκμεταλεύεται ασταθή απόκρουση του Γεωργίου, να αποφεύγει ένα αμυντικό και να σημειώνει το 3-0

79΄Αλλαγή για την Τριγλία. Μάργαρης αντί Παπαδόπουλου

85΄Σουτ του Μάργαρη μπλόκαρε ο Γεωργίου

87΄ΓΚΟΟΟΛ! Ο Ποτουρίδης με ατομική προσπάθεια και σουτ στη γωνία έγραψε το 4-0

87΄Αλλαγή η Τργλία. Τσακιργιάννης αντί Τσεβά

89΄Ο Νικολόπουλος χάνει μοναδική ευκαιρία για πέμπτο γκολ

90΄Αλλαγή η Τριγλία. Κλωνάρης αντί Ποτουρίδη

Λήξη του αγώνα. Η Τριγλία με καλή απόδοση στην επανάληψη “καθάρισε” τον αγώνα με 4-0.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Τριγλία: Δήμιζας, Καμβύσης, Τσάγκαρης, Μακρής, Μαντζώρος, Κωτσαλάς, Κότσι, Παπαδόπουλος (79΄Μάργαρης), Ποτουρίδης (90΄Κλωνάρης), Τσεβάς (87΄Τσακιργιάννης), Νικολόπουλος.

ΙΝΚΑ: Γεωργίου, Παληγεώργος, Ντεντάκης, Καρβουνιάρης, Κομπογεννητάκης, Ζντράβκοβιτς, Κυτράκης (46΄Γαλανίδης), Γιακουμάκης (65΄Παπαθανασίου), Βεστάκης, Τσικουδάκης, , Ταταράκης