Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Τριγλία Ραφήνας – Εργοτέλης 2-2 (τελικό)

Παρακολουθήστε μέσα από το iRafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Τριγλίας Ραφήνας και του Εργοτέλη, για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 15:00, θα διευθύνει ο Λάμπρου, με βοηθούς τους Περιβολάρη και Πριόνα, όλοι από τον σύνδεσμο Ευβοίας.

15.00 Ξεκίνησε ο αγώνας. Δριμύ ψύχος και δυνατός αέρας δεν επιτρέπει νκαι στις δύο ομάδες να παίξουν ποδόσφαιρο.

3΄Ο Εργοτέλης μπήκε πιο δυνατά και σε κεφαλιά του Μπάτζιο ο Δήμιζας έδιωξε σε κόρνερ

10΄Σουτ του Μισέλ εκτός περιοχής δεν ανυσήχησε την εστία των γηπεδούχων

11΄Χλιαρό σουτ του Καλογιάννη στα χέρια του Βασιλειάδη

15΄Κέρδισε φάουλ εκτός περιοχής η Τριγλία. Εγινε κομπίνα το σουτ πάνω στο τείχος

19΄Κόρνερ η Τριγλία έδιωξε τη μπάλα η άμυνα

21΄Ωραία μπαλιά στον Ποτουρίδη που βρέθηκε στη θέση του φουνταριστού, τον πρόλαβε όμως ο Βασιλειάδης

25΄Φάουλ από δεξιά για την Τριγλία πέρασε ανεκμετάλευτο

30 Κακό ματς με σκληρά μαρκαρίσματα δυνατές κόντρες και μηδέν φάσεις μέχρι τώρα. Τριγλία και Εργοτέλης είναι στο 0-0

39΄Σουτ του Ποτουρίδη άουτ

43΄Κίτρινη στον Ρουσάκη του Εργοτέλη

45΄Λήξη του ημιχρόνου. Στο 0-0 οι δύο ομάδςς

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

48΄ΓΚΟΟΟΛ! Η Τριγλία ανοίγει το σκορ όταν ο Καρράς του Εργοτέλης με το κεφάλι έσπρωξε τη μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του. Οι γηπεδούχοι έτσι βρίσκονται μπροστά στο σκορ 1-0.

56΄Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Βελλίνης αντί Γκοτσιούλα

58΄ΓΚΟΟΟΛ. Ο Εργοτέλης ισοφαρίζει. Κέρδισε από δεξιά φάουλ. Το εκτέλεσε ο Σερτζίνιο και ο Κατσικοκέρης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αιφνιδιάζοντας τον Δήμιζα. Σκορ 1-1

67΄Αλλαγή ο Αρχοντάκης. Μακρής αντί Μαντζώρου

68΄ΓΚΟΟΟΛ! Ο Εργοτέλης μπροστα στο σκορ. Από λάθος του Μπιταξή, ο Κατσισκοκέρης έφυγε από δεξιά και με σουτ νίκησε τον Δήμιζα κάνοντας το 1-2!

75΄Αλλαγή. Τσεβάς αντί Καρβουνίδη

82′ Τσεβάς σουτ χωρίς πρόβλημα για την εστία του Εργοτέλη

85΄Αλλαγές. Τρυφάτης αντί Καλογιάννη και Βογιατζής αντί Σερτζίνιο

88΄ΓΚΟΟΟΛ! Ο Ποτουρίδης με κεφαλιά σε σέντρα του Τσάγκαρη γράφει το 2-2 κόντρα στη ροή του αγώνα κι εκεί που φαινόταν πως ο Εργοτέλης ήλεχγε το ματς. Όμως η πίεση τελικά και η πίστη των παικτών του Αρχοντάκη απέδωσε καρπούς.

Λήξη του αγώνα. Τριγλία-Εργοτέλης 2-2

Οι συνθέσεις των ομάδων

Τριγλία: Δήμιζας, Καμβύσης, Τσάγκαρης, Μπιταξής, Μαντζώρος, Παπασάββας, Κότσι, Καρβουνίδης, Ποτουρίδης, Καλογιάννης, Νικολόπουλος

Εργοτέλης: Βασιλειάδης, Καρράς, Νιάρος, Τζανής, Μπάτζιος, Ρουσάκης, Κοτσιούλας, Σερτζίνιο, Κατσικοκέρης, Μισέλ, Καϊμακαμούδης