Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Τριγλία Ραφήνας – Ιάλυσος 2-0 τελικό

Παρακολουθήστε μέσα από το iRafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Τριγλίας Ραφήνας και του Ιάλυσου, για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 16:00, θα διευθύνει ο Γαβρίλης, του Συνδέσμου Αθηνών, με βοηθούς τους Νιδριώτη, από τον Σύνδεσμο Αθηνών και Ψύλλο , του Συνδέσμου Λέσβου.

15.00 Άρχισε ο αγώνας. Πριν τη σέντρα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή σε μνήμη του αδικοχαμένου ραφηνιώτη Νίκου Κελάδη, ο οποίος υπήρξε παλιός ποδοσφαιριστής της Τριγλίας.

2΄Κόρνερ κέρδισε ο Ιάλυσος αλλά δεν απειλήθηκε η εστία των γηπεδούχων

Αναγνωριστικά τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα

Χτύπησε σε μια φάση ο Σταυλάς. Του προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες και επέστρεψε στο ματς

15΄Φάουλ κέρδισε ο Χατζηφούντας από δεξιά, το εκτέλεσε ο ο Χατζηπέτρος αλλά έδιωξε η άμυνα της Τριγλίας

17΄Τελικά δεν τα κατάφερε ο Σταυλάς κι έγινε αλλαγή από τον προπονητή της ροδίτικης ομάδας. Στη θέση του ο Διακουράκης

19΄Κόρνερ κέρδισε η Τριγλία. Έδιωξε η άμυνα του Ιάλυσου, όμως στη συνέχεια της φάσης ο Νικολόπουλος έβγαλε μπαλιά “ξυράφι”. Η άμυνα του Ιάλυσου έδιωξε σε νέο κόρνερ

22΄ΓΚΟΟΟΛ! Η Τριγλία ανοίγει το σκορ σε μπαλιά από δεξιά του Καλογιάννη νεξ επαφής ο Ποτουρίδης την έστειλε στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι μπροστά στο σκορ 1-0

26΄Ο Ιάλυσος απειλεί με τον Χατζηπέτρο και κερδίζει φάουλ έξω ακριβώς από την περιοχή σε καλό σημείο.

27΄Το εκτέλεσε ο Χατζηφούντας πάνω στο σώματα των παικτών  της Τριγλίας

28΄Φάουλ από αριστερά για τους γηπεδούχους. Κακή εκτέλεση από τον Καλογιάννη

30΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιάλυσο. Σε μια βαθιά μπαλιά έφυγε μόνος ο Σπάρταλης αλλά ο Δήμιζας έκλεισε καλά την εστία του κι απέκρουσε το σουτ του ροδίτη

31΄Ευκαιρία στην επόμενη φάση για τους γηπεδούχους αλλά ο Ποτουρίδης έστειλε τη μπάλα απελπιστικά άουτ

32΄Νέα απειλή για τους παίκτες του Ιάλυσου σε καλοζυγισμένη σέντρα του Καλογιάννη έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος

33΄Καλή σέντρα του Καμβύση έδιωξαν σε κόρνερ οι αμυντικοί του Ιάλυσου

37΄Ωραία προσπάθεια του Καμβύση σούταρε έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε άουτ

39΄ΓΚΟΟΟΛ! Η Τριγλία διπλασιάζει τα τέρματά της με τον Νικολόπουλο σε μια εκπληκτική ενέργεια σούταρε στο γάμα της εστίας του Παπαδόπουλου. Οι ραφηνιώτες βγήκαν στην κόντρα και ο Καλογιάννης την έδωσε στον σκόρερ

42΄Δεύτερη αλλαγή ο Ιάλυσος. Δελαπόρτας στη θέση του Χατζηπέτρου

44΄Κίτρινη ο Αχείμαστος για σκληρό παίξιμο

45΄Λήξη του πρώτου ημιχρόνου με την Τριγλία να έχει το προβάδισμα με 2-0 σκορ

17.00 Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές. Ήδη η ομάδα του Ιάλυσου έχεινκάνει τις δύο από τις τρείς αλλαγές.

47΄Πέναλτυ για τον Ιάλυσο. Ανατράπηκε μεσ την περιοχή ο Χατζηφούντας από τον Μαντζώρο και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα

48΄Το πέναλτι εκτέλεσε ο Ρεκλείτης και το έστειλε ψηλά άουτ με το σκορ να παραμένει στο 2-0

53΄Αλλαγή στην αλλαγή για τον Ιάλυσο. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Διακουράκης και αντικαταστάθηκε από τον Μπαρμπαγιάννη

58΄Φωνές για πέναλτι από τους παίκτες και τον πάγκο της Τριγλίας μετά την ανατροπή του Νικολόπουλου μεσ την περιοχή

60΄Σουτ του Καρπαθάκη από καλή θέση ψηλά αουτ

Ο Ιάλυσος πιέζει για να μειώσει το σκορ.

64΄Αλλαγή η Τριγλία. Τζάθας αντί Ποτουρίδη

70΄Με στημένα προσπαθεί να απειλήσει την εστία της Τριγλίας ο Ιάλυσος. Δεν έχει βγάλει όμως την “καλή” φάση

73΄Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους διώχνουν οι αμυντικοί

74΄Αλλαγή η Τριγλία. Καρβουνίδης αντί Κότσι

76΄Σουτ από αριστερά δυνατό Σπάρταλη απέκρουσε ωραία ο Δήμιζας

77΄Κόρνερ για τους ροδίτες, έδιωξε η άμυνα των κιτρινόμαυρων

79΄Κίτρινη ο Φυλακούρης

81΄Κόρνερ η Τριγλία καλά εκτελεσμένο, πάνω στην γραμμή δι΄ώχνει ο ο Αρχοντούλης και νστην συνέχεια σουτάρει ο Τσάγκαρης πάνω στα σώματα

83΄Ο Σπάρταλης δεν τα κατάφερε να σουτάρει, τον πρόλαβε ο Καμβύσης που γύρισε τη μπάλα στον Δήμιζα

84΄Αλλαγή τρίτη και τελευταία η Τριγλία. Τσεβάς αντί Νικολόπουλου

86΄Ο Δελαπόρτας επιχειρεί δυνατό σουτ ευθύβολο έξω από την περιοχή όπου ο Δήμιζας με εκτίναξε στη γωνία διώχνει  τη μπάλα