Εντός έδρας ήττα για τους Νέους της Θύελλας Ραφήνας

Πολύτιμο έδαφος στην κούρσα της πρόκρισης έχασαν οι Νέοι «Λιγνιτωρύχοι» που γνώρισαν την ήττα από τον Παλληνιακό με 1-2.

Στο 45′ ο Αλέκος Γεωργούλιας έχασε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ από το σημείο του πέναλτι, αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Ορέστης Χρήστου κατάφερε με κοντινό πλασέ να βάλει σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους.

Στο 60′ οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα και δέκα λεπτά αργότερα πέτυχαν την ολική ανατροπή για το τελικό 1-2.

Οι ποδοσφαιριστές του Θ.Βιάδη βρίσκονται εννέα βαθμούς πίσω από την τέταρτη προνομιούχο θέση και οι πέντε αγωνιστικές που υπολείπονται για την ολοκλήρωση της Α΄φάσης δεν αφήνουν περιθώρια για περαιτέρω βαθμολογικές απώλειες.