ΕΠΣΑΝΑ: «Χ» ο Θησέας, ο Παλληνιακός 1-0 τη Βάρη! Αποτελέσματα & Βαθμολογίες

Κλώτσησε την ευκαιρία ο Θησέας Νέας Μάκρης να κερδίσει τον Άρη Βούλας και να βάλει «από κάτω» τον αντίπαλό του βαθμολογικά. Το 1-1 σίγουρα δεν αφήνει ικανοποιημένους τους ανθρώπους της ομάδας. Ο Παλληνιακός από την άλλη όσον αφορά την κορυφή συνέχισε με άλλη μια νίκη επί του Αστέρα Βάρης 1-0.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Α’ ΕΠΣΑΝΑ

Θησέας Ν.Μ.-Άρης Βούλας 1-1
Λαυρεωτική-ΠΑΟ Καλυβίων 0-3
Γλυκά Νερά-Μάχη Μαρ. 1-1
Παλληνιακός-Κ.Α. Βάρης 1-0
Ολυμπιακός Αγ. Στ.-Παθιακάκης 2-2
Κεραυνός Κερ.-Κορωπί 2-0

Το Σάββατο

Νικολακάκης-Άνοιξη 0-1
Ατλαντίδα-Μαρκό 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 61 24 19 4 1 48 11
2. ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ 51 24 14 9 1 46 11
3. ΜΑΡΚΟ 50 24 15 5 4 38 16
4. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ 47 24 14 5 5 45 21
5. ΑΝΟΙΞΗ 37 24 9 10 5 25 15
6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 37 24 10 7 7 32 24
7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ 33 24 9 6 9 36 39
8. ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ 32 24 7 11 6 25 21
9. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 29 24 7 8 9 29 31
10. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 29 24 8 5 11 27 33
11. ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 28 24 7 7 10 24 30
12. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 26 24 6 8 10 24 33
13. ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ 24 24 5 9 10 25 36
14. ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ 22 24 6 4 14 26 42
15. ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 11 24 2 5 17 16 50
16. ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ 6 24 1 3 20 9 62

Β’ ΕΠΣΑΝΑ

Σαρωνικός Αν.-Αφιδναϊκός 4-0
Ωρωπός-Μαύρος Αετός 2-1
Παμπαιανικός-Νίκη Δρόσιας 2-0
Αχιλλέας Κ. Αχ.-ΑΟ Άρτεμις 4-0
Δόξα Αγ. Άννας-Παλλαυρεωτικός 1-3
Σταμάτα-Κρυονέρι 1-1

Το Σάββατο

Βουλιαγμένη-Αετός Πικ. 0-1
Πρωτέας Π.Φ.-Γέρακας 2-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 51 24 16 3 5 44 13
2. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 51 24 15 6 3 46 17
3. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 51 24 16 3 5 45 15
4. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 44 24 12 8 4 32 18
5. ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ 41 24 11 8 5 45 26
6. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 41 24 12 5 7 36 30
7. ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ 37 24 10 7 7 37 30
8. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 36 24 10 6 8 29 21
9. ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ 36 24 11 3 10 28 41
10. ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ 35 24 9 8 7 29 25
11. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ 31 24 8 7 9 26 26
12. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 31 24 8 7 9 23 23
13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 24 24 6 6 12 18 22
14. ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ 11 24 3 2 19 19 56
15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ 10 24 3 1 20 14 51
16. ΑΦΙΔΝΑΙΚΟΣ 5 24 1 2 21 12 69

Γ’ ΕΠΣΑΝΑ

Συκάμινο-Κουβαράς 3-2
Πανσταυραϊκός-ΑΟ Αυλών 1-4
Αστέρας Γλ. Ν.-Φοίβος Βάρης 2-1

Το Σάββατο

Νικηφόρος-Ολυμπιακός Λ. 0-0
Διόνυσος-Ραμνούς Γρ. 0-4
Αμφιάραος-Νικητές Ανθ. 3-0
Εθνικός Ν.Μ.-Καπανδρίτι 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ 45 20 14 3 3 47 14
2. ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ 44 20 13 5 2 43 15
3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ 44 20 14 2 4 48 16
4. ΑΟ ΑΥΛΩΝ 42 19 13 3 3 41 17
5. ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ 42 20 13 3 4 39 22
6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 30 20 9 3 8 33 26
7. ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ 29 20 8 5 7 33 28
8. ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Γ. ΝΕΡΩΝ 24 20 7 3 10 26 44
9. ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 20 20 5 5 10 24 35
10. ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ 20 20 6 2 12 28 42
11. ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ 17 19 4 5 10 25 37
12. Α.Ο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 14 20 3 5 12 20 37
13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 11 20 1 8 11 16 42
14. Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 4 20 1 4 15 14 62
Διαβάστε επίσης