Ηλυσιακός-Θύελλα Ραφήνας 0-0 τελικό

Δύσκολη αποστολή έχει σήμερα η Θύελλα Ραφήνας στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ηλυσιακό στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου για την Γ΄Εθνική.

Ο αγώνας διεξάγεται στο γήπεδο Ηλιούπολης, δεν μπορεί να γίνει στα Ιλίσια, την έδρα του Ηλυσιακού, ξεκίνησε στις 16.00 με διαιτητή τον Πόγκα (Εύβοιας).

Οι συνθέσεις:

Η Θύελλα Ραφήνας (προπονητής Θαν. Κολιτσιδάκης) έχει κατέβει με τους: Κατσιούλης, Γκίκα, Παπαδόπουλο, Φύτρο, Μανουσάκη, Γεραγωτέλλη, Χαρακτίδη, Ντόσκα, Αράπη, Ανδρεαδάκη, Ζέκιο.

Η εντεκάδα του Ηλυσιακού (πρ. Παπασπύρου): Σηφάκης, Μπίρης, Ντούμπερετ, Πιπίνης, Μέξης, Αμανατίδης, Κούντου, Θαναηλάκης, Στρίγγας, Κάλφας και Ιωάννου.

Μέχρι στιγμής στο 30ο λεπτό που βρισκόμαστε δεν έχει συμβεί τίποτα το αξιόλογο. Το ματς είναι 0-0. Ημίχρονο στο παιχνίδι χωρίς τη μεγάλη φάση. Κυριαρχούν δύναμη και μονομαχίες, ενώ οι δύο εστίες δεν έχουν απειληθεί.

Αλλαγή Θύελλα Ραφήνας ο Βαζέχα αντί του Ζεκιο στο 56′

Πλησιάζουμε προς τη λήξη και απ ότι φαίνεται οι δύο ομάδες θα πάρουν από έναν βαθμό. Εκτός από μια ευκαιρία των γηπεδούχων στο 57΄δεν έχει σημειωθεί κάποια άλλη φάση.

Δεν άλλαξε κάτι μέχρι τη λήξη του αγώνα. Οι Λιγνιτωρύχοι έφυγαν αλώβητοι, παίρνοντας σχετικά εύκολα τον πόντο της ισοπαλίας.

[pro_ad_display_adzone id=”84538″ ajax_load=”1″ popup=”1″ popup_close_btn=”0″ delay=”1″ popup_auto_close_time=”7″]