Ήταν… Αήττητος και στο Άργος, 0-0 με τον Παναργειακό (video)

Αλώβητος πέρασε από το Άργος ο Αήττητος, έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας, 0-0 με τον Παναργειακό και παραμένει στην κορυφή του 7ου  ομίλου.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν κάποιες μικροευκαιρίες.

Στο δεύτερο μέρος ο Αήττητος έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 59’, όταν ο Κρητικός αστόχησε σε τετ α τετ. Ο Παναργειακός από την άλλη απειλούσε, κυρίως, στην κόντρα επίθεση, με τον γκολκίπερ των πρωτοπόρων του ομίλου, Μιχελη, να δηλώνει «παρών», όσες φορές χρειάστηκε.

Στο τελευταίο 10λεπτο, οι «πράσινοι» θα μπορούσαν να κλέψουν το τρίποντο, όμως Φαρινόλα, Κρητικός και Τσιλιγκίρης, αστόχησαν διαδοχικά.

Παναργειακός (Γιώργος Κετικίδης): Τσέλιος, Παναγιώτου, Κολλαράς, Μεζάνι, Πέσιτς, Ίβανσιτς, Παπουτσής, Πούτσης, Στάβριτς, Καλογέρης, Ντούκιτς
Αήττητος Σπάτων (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Μιχελής, Μουστάκης, Τσέπας, Κωστόπουλος, Χριστοφιλέας, Τζάκσον, Δουκάκης, Ηρακλής, Κρητικός, Τσιλιγκίρης, Φαρινόλα
Διαιτητής: Βεργέτης Χρήστος (Αρκαδίας).