Νίκη με ανατροπή για την Τριγλία! Καθάρισε στο β΄ ημίχρονο 3-1 τον Αιολικό

Δύο διαφορετικά πρόσωπα παρουσίασε η Τριγλία στον αγώνα με τον Αιολικό . Στο πρώτο οι παίκτες του Θανέλλα ήταν κακοί, ενώ στην επανάληψη έβγαζαν σπίθες!

Το τελικό 3-1 κρίνεται δίκαιο, αφού μετά το ημίχρονο όπου οι κιτρινόμαυροι ήταν πίσω στο σκορ με 1-0, ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι κερδίζοντας κατά κράτος τους παίκτες του Ψυρρόπουλου, οι οποίοι στο δεύτερο 45λεπτο μάλλον ήταν αλλού!

Η νίκη αυτή δίνει άλλο αέρα στην Τριγλία που πλέον βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις με 4 βαθμούς, αλλά ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία και σίγουρα με πολύ καλή ψυχολογία.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι έδειξαν πως ήταν πιο φρέσκοι και πιο κινητικοί χωρίς ωστόσο στο μεγαλύτερο μέρος να πιέσουν την εστία του Ιωσήπου. Ευτύχησαν βέβαια να προηγηθούν στο σκορ και να πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 1-0.

Στο β΄ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν άρδην. Οι μεν παίκτες του Θανέλλα μπήκαν και γυάλιζε το… μάτι τους, ενώ οι παίκτες του Αιολικού «κάθισαν» τελείως, λες και επαναπαύθηκαν μετά το γκολ που πέτυχαν στο 40ο λεπτό. Στην αλλαγή του ματς βοήθησε και η είσοδος του Βουτσιώτη, ο οποίος χρησιμοποιήθηκε ως «δεκάρι» και ήταν αυτός που μάζευε μπαλιές έξω από την περιοχή του Αιολικού.

Το τελικό αποτέλεσμα βρήκε τους γηπεδούχους μες την τρελή χαρά και τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με σκυμμένο το κεφάλι ακούγοντας τα εξ αμάξης από τους λίγους αλλά θαρραλέους οπαδούς της ομάδας που βρέθηκαν σήμερα στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας.

Φάσεις και γκολ

35΄Μετά από ωραία προσπάθεια του Αμπντουραχμάνι που προκάλεσε σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα, ο Ντάφλας έπιασε ένα σουτ από καλή θέση όμως έδιωξαν οι αμυντικοί. Αυτή ήταν και η μοναδική στιγμή που απείλησε την εστία του Γιώτα η Τριγλία στο α΄ημίχρονο

38΄Κίτρινη ο Μακρής

40΄ΓΚΟΟΟΛ! Έξοχος συνδυασμός του Μουδούρογλου με τον Χρήστου είχαν ως αποτέλεσμα ο Αιολικός να ανοίξει το σκορ.

Ο Χρήστου έδωσε στον Μουδούρογλου εκείνος έπιασε δυνατό σουτ, απέκρουσε ο Ιωσήπου για να έρθει ο Χρήστου και να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα με το κεφάλι κάνοντας το 0-1

43΄Καλό σουτ του Χρήστου έφυγε άουτ

48΄Επικίνδυνο φάουλ του Μουδούρογλου, μπλόκαρε έστω και δύσκολα ο Ιωσήπου

59΄Κίτρινη ο Διακορώνας

62΄ΓΚΟΟΟΛ! Η Τριγλία ισοφαρίζει με ένα εκπληκτικό γυριστό σουτ του Αμπντουραχμάνι

67΄Καλό σουτ του Μουδούρογλου δεν βρήκε εστία

68΄ΓΚΟΟΟΛ! Ο Βουτσιώτης παίρνει το… ριμπάουντ έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής του Αιολικού και με σουτ στη γωνία του Γιώτα γράφει το 2-1. Προηγήθηκε ωραία προσπάθεια από δεξιά του Ντάφλα

72΄Μόνος του έφυγε από το ύψος της σέντρας στην αντεπίθεση ο Μουδούρογλου, τον πρόλαβε όμως στο τσακ ο Ιωσήπου αποσοβώντας τον κίνδυνο για την ομάδα του

82΄Κίτρινες κάρτες αντίκρισαν οι Λάλας και Βουτσιώτης

87΄ΓΚΟΟΟΛ! Ο Ντάφλας προλαβαίνει την έξοδο του Γιώτα και με κεφαλιά κρεμάει τον γκολκίπερ του Αιολικού γράφοντας το 3-1

88΄Ο σκόρερ δέχεται την κίτρινη κάρτα του διαιτητή διότι στους πανηγυρισμούς έβγαλε τη φανέλα του

92΄Ο Ντάφλας αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται από το γήπεδο

Δεν υστέρησε κανείς από τους γηπεδούχους στο β΄ημίχρονο γιατί όπως είπαμε στο πρώτο όλοι υστέρησαν! Σημαντική η αλλαγή του Βουτσιώτη και η άνοδος του Ντάφλα και του Αμπντουραχμάνι.

Από τους παίκτες του Αιολικού διακρίθηκαν οι Μουδούρογλου, Χρήστου.

Διαιτητής ήταν ο Κατοίκος, με βοηθούς τους Καραγιαννίδη και Σταυρόγλου.

Τριγλία Ραφήνας (Φ. Θανέλλας): Ιωσήπου, Καμβύσης, Τσάγκαρης, Μακρής, Τσακίρης, Νικολακόπουλος (89′ Πολυχρονάκης), Ινγκλαντίν (84′ Κατσαβριάς), Καραγιάννης, Αμπντουραχμάνι (89′ Καφέτζης), Ντάφλας, Σακελλαρίου (55′ Βουτσιώτης)

Αιολικός (Κ. Ψυρρόπουλος): Γιώτας, Καδής (82′ Κροτσίδας), Κρητικός, Ταχιάς, Διακορώνας (73′ Παλαμούτσης), Κριπιντήρας, Μουδούρογλου, Παληγεώργος, Χρήστου, Μπουρούς, Λαμπράκης (58′ Λάλας)