Στον τελικό οι Νέοι της Τριγλίας!

Στον τελικό πέρασε η ομάδα Νέων της Τριγλίας Ραφήνας, αφού κατάφερε σήμερα στα ημιτελικά και επικράτησε με 3-1 σε βάρος του Παμπαιανικού, στο γήπεδο της Ανθούσας.

Παρά το νωθρό ξεκίνημα ο Ματζεβελάκης άνοιξε το σκορ για τους κιτρινόμαυρους, ενώ ο Παμπαινανικός ισοφάρισε με εύστοχο κτύπημα πέναλτι.

Ο Βατίστας με απ ευθείας κτύπημα φάουλ, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα για τους ραφηνιώτες κάνοντας το 2-1, που ήταν και το αποτέλεσμα με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι κιτρινόμαυροι απέδωσαν κατά διαστήματα όμορφο ποδόσφαιρό και κατάφεραν να κάνουν το 3-1, όταν με εξαιρετική ενέργεια του Μάρκου, δημιουργήθηκε αναστάτωση στην περιοχή του Παμπαιανικού και η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα, από παίκτη των πρασίνων.

triglia_neoi_panigiriko2

Την απόκρουση του αγώνα την έκανε ο τερματοφύλακας της Τριγλίας, Πλιάτσικας, στο 80’ λεπτό και όταν το σκορ ήταν 3-1, εξανεμίζοντας κάθε ελπίδα των τυπικά φιλοξενούμενων να ξαναμπούν στο ματς.

komninos_pliatsikas

Στο τελικό οι Νέοι του Ανδρέα Ντερτινή, θα αντιμετωπίσουν τον Ολυμπιακό Αγ. Στεφάνου που επικράτησε σε βάρος του Άρη Βούλας με 2-0.