Τέσσερα γκολ ο Πικουλίδης στο Unicef – Ηθοποιοί 6-6!

Οι Επίλεκτοι Unicef και η ομάδα του Σωματείου Ελλήνων Ηθοποιών έπαιξαν ποδόσφαιρο για τα παιδιά στην Ελλάδα και τον κόσμο, στο νέο γήπεδο Διασταύρωσης, υπό την ευγενική φιλοξενία του δήμου Ραφήνας – Πικερμίου και του ΔΟΠΑΠ.

Ειδικά αυτό το ανθρωπιστικό ματς, ήταν αφιερωμένο από τους παίκτες της Unicef στην πρόεδρο της ελληνικής εθνικής επιτροπής Σοφία Τζιτζίκου για την ονομαστική της γιορτή όπως τόνισε ο αρχηγός της ομάδας Αργύρης Κωστάκης.

Τον δήμο εκπροσώπησαν ο δήμαρχος Βαγγέλης Μπουρνούς και ο αντιδήμαρχος Γιώργος Χαχολάκης.

Οι ηθοποιοί παρατάχθηκαν με “νέο αίμα” στο γήπεδο, καθώς “το βαρύ πυροβολικό” (Σόμμερ, Αιβάζης, Βλάχος κλπ) έχουν επαγγελματικές υποχρεώσεις, ενώ ο Στέλιος Κρητικός ήταν τραυματίας.

Ο Κώστας Φραγκολιάς που σημειωτέον έζησε στη Ραφήνα στα εφηβικά του χρόνια, “πήρε στις πλάτες του” την ομάδα, ενώ ο αρχηγός Αντώνης Χατζής τον πλαισίωνε στις επιθετικές ενέργειες.

Το αγγλικό σκορ 6-6 δείχνει την ποιότητα του αγώνα και τη ζέστη δεν κατέβαλε τους παίκτες.

Για τους Επίλεκτους 4 γκολ με “κανονιές” έβαλε ο Τόλης Πικουλίδης!

High light του αγώνα το 6ο γκολ της ισοφάρισης των ηθοποιών στο 78ο λεπτό από τον οκτάχρονο γιο του ηθοποιού Ανδροβιτσανέα ο οποίος μάλιστα του έδωσε τη “μαγική” κάθετη πάσα! Το παιδάκι μπήκε συμβολικά φυσικά χωρίς να το μαρκάρει κανείς για τρία λεπτά για να στείλει το μήνυμα της Unicef.