Θύελλα Ραφήνας – Ερμής Ζωνιανών 1-0: Οι αμφισβητούμενες φάσεις και το γκολ (βίντεο)

Δείτε σε βίντεο τις αμφισβητούμενες φάσεις και το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, ανάμεσα στην Θύελλα Ραφήνας και τον Ερμή Ζωνιανών, που έληξε με νίκη των γηπεδούχων με σκορ 1-0.

Ο Ερμής είχε την πρώτη του μεγάλη ευκαιρία στο 15′ λεπτό μετά από εκπληκτική πάσα του Τοπούζη που έβγαλε μόνο του τον Ρόβα αλλά ο Πάντος έσωσε τη Θύελλα από σίγουρο γκολ διώχνοντας με το χέρι τη μπάλα στο σουτ του παίκτη της κρητικής ομάδας.

Στο 47′ λεπτό η Θύελλα Ραφήνας κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Γκίκα μέσα στην μεγάλη περιοχή.

Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Χαρακτίδης στο 49′ λεπτό κάνοντας το 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.