Θύελλα Ραφήνας – Προοδευτική 3-2

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση τον αγώνα της Θύελλας Ραφήνας με την Προοδευτική στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Πριν από τον αγώνα τιμήθηκε ο αείμνηστος Παναγιωτης Σκούφος για την προσφορά του στο ποδόσφαιρο αλλά και την καριέρα που έκανε ως Ποδοσφαιριστής της Προοδευτικής.

Ξεκίνησε ο αγώνας μέσα σε μια πολύ ωραία ποδοσφαιρική μέρα. Και τούτο διότι οι φίλαθλοι και των δύο ομάδων έχουν δημιουργήσει ωραία ατμόσφαιρα.

Το πρώτο δεκάλεπτο πέρασε με τις δύο ομάδες να κάνουν αναγνωριστικό παιχνίδι

Χαρακτηριστικό σήμερα είναι ότι η Θύελλα Ραφήνας αγωνίζεται με κόκκινες φανέλες! Η Προοδευτική αγωνίζεται με μαύρα αντί την καθιερωμένη βυσσινί.

15΄Πρώτη καλή στιγμή για την Προο σε σέντρα ξυράφι του Λέκκα που πέρασε ανεκμετάλευτη από τους επιθετικούς των φιλοξενούμενων

18΄Η Θύελλα ανοίγει το σκορ!!! Σε εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από δεξιά του Χαρακτίδη ο Βαζέχα με κεφαλιά άνοιξε λογαριασμό στο φετινό πρωτάθλημα.

21΄Πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Αράπη να φεύγει από την άμυνα σε βαθιά μπαλιά όπως το σουτ που επιχείρησε να κρεμάσει τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων πέρασε από την εστία.

27΄Δυνατό σουτ του Βαζέχα περνάει έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουμή.

Η Προοδευτική κέρδισε κάποια μέτρα  στον χώρο του κέντρου αλλά δεν έχει κάνει κάποια σημαντική ευκαιρία και δεν εχει απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Πάντου.

34΄Σουτ του αρχηγού της Προο Ζύγκλα έφυγε απελπιστικά άουτ

37΄Η Θύελλα σημειώνει και δεύτερο γκολ! Ο Παναγιωτόπουλος εκμεταλεύεται λάθος της άμυνας της Προοδευτικής και με φοβερό σουτ στέλνει τη μπάλα στο γαμα της εστίας τουΚουμή κάνοντας το 2-0.

Άρχισε η γκρίνια στην εξέδρα των φιλοξενούμενων μετά και το δεύτερο γκολ της Θύελλας.

40΄Καλό γυστό σουτ του Λέκκα φεύγει άουτ

42΄Αναγκαστική αλλαγή για την Θέλλα Ραφήνας. Στον αγωνιστικό χώρο ο Δημητρίου στη θέση του Αράπη, ο οποίος χτύπησε και δεν μπορεί να συνεχίσει τον αγώνα.

43΄Καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, όμως κανέις δεν μπόρεσε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα του Πάντου.

47΄Στις καθυστερήσεις ο Λαζούρας εξ επαφήε μετα από στημένο έστειλε τη μπάλα με κεφαλιά άουτ

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η Θύελλα παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα προηγείται με 2-0 της Προοδευτικής.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές.

Πιο δυνατά μπήκε στην επανάληψη η Προοδευτική

Πιέζουν στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι και οι γηπεδούχοι προσπαθούν να τους κρατήσουν εκτός περιοχής.

56΄Διπλή αλλαγή για την Προοδευτική. Στον αγωνιστικό χώρο οι Ζελέκου, Γκαϊδατζής στις θέσεις των  Τσακταρίδη και Χατζησάββα.

68΄Απίθανο γκολ για την Θύελλα. Ο Χαρακτίδης πήρε τη μπάλα σε μια αντεπίθεση από δεξιά και με ένα εκπληκτικής εκτέλεσης σουτ κάρφωσε τη μπάλα στη γωνία του Κουμή. Ένα γκολ με την σφραγίδα του αρχηγού. 3-0 μπροστά η Θύελλα Ραφήνας.

70΄Σουτ του Παναγιωτόπουλου έδιωξε σε κόρνερ ο Κουμής

72΄Αλλαγή για την Προοδευτική.  Πέππας στη θέση του Λαζούρα.

77΄Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Βγαίνει ο Δημητρίου που έχει κάρτα και μπαίνει ο Μακρής.

79΄Καλή αντεπίθεση για τη Θύελλα. Δεν πρόλαβα να εκτελέσει ο Παναγιωτόπουλος στην ασίστ του Χαρακτίδη.

81΄Τρομερό σουτ του Μπεσσού απόκρουσε ο Πάντος η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και βγήκε παράλληλα προς το τέρμα έξω.

82΄Η πίεση των φιλοξενούμενων απέδωσε καρπούς. Η αλλαγή ο Γκαϊδατζής με σουτ στο ύψος της περιοχής μείωσε σε 3-1.

83΄Πάλι γκολ στο επόμενο λεπτό για την Προοδευτική. Ο Μπεσσού πάνω στην αναμπουμπούλα γράφει το 3-2 και βάζει φωτιά στον αγώνα. Πλέον η Θύελλα απειλείται με ισοφάριση κάτω από την πίεση των φιλοξενούμενων.