Βάρια ήττα του Αετό Πικερμίου στη Ραφήνα και έντονες αποδοκιμασίες

Την ήττα με σκορ 4-2 γνώρισε ο Αετός Πικερμίου από την Σταμάτα το απόγευμα του Σαββάτου στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ.

Η ομάδα του Πικερμίου λόγω και των πολλών απουσιών, εμφανίστηκε ασύνδετη και σε κανένα σημείο του αγώνα δεν έδειξε ότι μπορούσε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Από την άλλη η Σταμάτα ευτύχισε να έχει απίστευτα ποσοστά ευστοχίας αφού τις μισές ευκαιρίες που είχε τις έκανε γκολ.
Στο πρώτο μέρος δεν παίχθηκε σπουδαίο ποδόσφαιρό, με τον Αετό να έχει την πρώτη καλή ευκαιρία στο 7’ λεπτό όταν σε φάουλ που εκτέλεσε ο Ιωάννου, ο Πρωτόπαπας δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα και στην επαναφορά ο Αρβανιτίδης σούταρε άουτ.

Η Σταμάτα απάντησε στο 11’ λεπτό με σουτ του Μπουρτζαλιάνι που πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βοτσίδη.

Η σημαντικότερη στιγμή για τον Αετό ήταν στο 21΄λεπτό όταν ο Ζαφειρόπουλος με όμορφη πάσα βρήκε τον Ρακιπλάρι, το σουτ του οποίου πέρασε άουτ, ενώ στο 29’ λεπτό είχαμε την πρώτη, αναγκαστική, αλλαγή για την ομάδα του Πικερμίου με τον Γκούτσια να αποχωρεί με τράβηγμα στον δικέφαλο, με τον Παναγόπουλο να παίρνει την θέση του.

Σε μια αδράνεια της άμυνας σε στημένη φάση, η Σταμάτα άνοιξε το σκορ με απ’ ευθείας κτύπημα φάουλ του Χρυσανθόπουλου στο 42’ λεπτό .

Στο δεύτερο μέρος η Σταμάτα μπήκε πιο δυνατά και μέσα σε διάστημα 7 λεπτών κατάφερε να πετύχει 3 τέρματα.

Πιο συγκεκριμένα με απίθανο ψιλοκρεμαστό σουτ του Τορλαχίδη από την μέση του γηπέδου έκανε το 0-2 στο 60’ λεπτό, ενώ στο 65’ λεπτό ο Χαμπέρης με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή έκανε το 0-3.

Ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του με κοντινό πλασέ στο 67’ λεπτό μετά από ωραία σέντρα του Φαραντάκη κάνοντας 0-4.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν το σκορ σε 2-4, αρχικά με τον Ιωάννου στο 84’ λεπτό και στην συνέχεια με τον Καραβατάκη στην εκπνοή του αγώνα.

Η ήττα αυτή έφερε αποδοκιμασίες από την εξέδρα προς τον πάγκο των γηπεδούχων, ενώ σύμφωνα με πληροφορίες του iRafina.gr, αμέσως μετά τον αγώνα αποφασίστηκε να γίνει έκτακτο συμβούλιο από την Διοίκηση της ομάδας του Πικερμίου.

Από την άλλη η Σταμάτα συνεχίζει το σερί των θετικών αποτελεσμάτων για ακόμα μία αγωνιστική.

Διαιτητές: Μπερέτας, με βοηθούς τους Τζαφόλια Δ., Ρούντο

Αετός Πικερμίου: Βοτσίδης, Μοιρώτσος, Αρβανιτίδης, Γκούτσιας (29’ λ. τραυμ. Παναγόπουλος), Κονταρίνης, Γκιντίδης, Ρακιπλάρι (53’ Μουλλάκης), Φρίγγης, Καραβατάκης, Ζαφειρόπουλος (63’ Κιλιμιτζίδης), Ιωάννου

Σταμάτα: Πρωτόπαπας, Τσατσαράγκος (82’ Παπάζης), Σμυρναίος, Μπόρας, Μητρόπουλος, Χρυσανθακόπουλος (68’ Σάββας), Μπεντής (63’ Φαραντάκης), Πέππας, Μπουρτζαλιάνι, Χαμπέρης, Τορλαχίδης