Γκέλα για την Τριγλία

triglia2

Μετά από κακή εμφάνιση η Τριγλία έχασε βαθμούς στην έδρα της παραχωρώντας ισοπαλία 1-1 με την Αναγέννηση Ιεράπετρας. Παρότι δεν ξεκίνησε καλά το ματς για τους γηπεδούχους, είχαν την τύχη να προηγηθούν με την λήξη του ημιχρόνου χάρις σε γκολ που σημείωσε με ωραία κεφαλιά ο Μεϊμάρογλου

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κρητικοί μπήκαν με περισσότερο αέρα στο ματς και εκμεταλλεύτηκαν την μέτρια απόδοση των κιτρινόμαυρων ισοφαρίζοντας δέκα λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι με τον Λιλάι, ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στους πανηγυρισμούς του γκολ. Στα τελευταία λεπτά η Τριγλία πίεσε την εστία των  φιλοξενούμενων, έκανε δυο τρεις ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ που θα της χάριζε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

triglia1

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Παππάς, Γκίκας, Μεϊμάρογλου, Ντούμπερετ, Τσέπας, Σκαφίδας, Δ. Σταμπέλος (46′ Κολοκοτρώνης), Μάντζης, Βεστάκης (65′ Λαζούρας), Χρυσάφης (72′ Λάσκαρης), Ζέκιο
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Νίκος Δεδελετάκης): Αλευράς, Μαστοράκης, Ζαμπετάκης, Λιλάι, Χατζάκης, Παϊσανίδης, Γ. Χρυσοφάκης, Χαρικιόπουλος, Δεδελετάκης, Τσαμπανάκης (60′ Αλέου), Λαμπράκης (87′ Ρ. Χρυσοφάκης).
Διαιτητές ήταν οι: Τσουκαλάς, Τζάκος-Σκούρας (Αθηνών)