Άτυχοι οι Νέοι της Θύελλας, έχασαν από τους Νικητές 2-0

Μετά από αμφίρροπο και πολύ ενδιαφέροντα αγώνα μπαράζ που διεξήχθη στο γήπεδο Παιανίας παρουσία 300 περίπου θεατών, οι Νικητές επεβλήθησαν της Θύελλας Ραφήνας με 2-0 και προκρίθηκαν στα ημιτελικά του πρωταθλήματος νέων.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Νικητές διατήρησαν ελαφρά υπεροχή στις κινήσεις αλλά δεν ήταν επικίνδυνοι επιθετικά, όπως άλλωστε και η Θύελλα, που προσπαθούσε μέχρι την αντίπαλη μεγάλη περιοχή αλλά δεν είχε τελειώματα.

Στο δεύτερο 45λεπτο, η Θύελλα προσπάθησε περισσότερο και στο 66’ είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Μπαϊρακτάρη ενώ στο επόμενο λεπτό (67’) ο ίδιος παίκτης βγήκε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα Παπαδογιωργάκη, ο οποίος κατάφερε και αλλοίωσε το σουτ του αντιπάλου κυνηγού, σώζοντας την εστία του από σίγουρη παραβίαση.

Οι Νικητές ξαναπήραν πρωτοβουλίες μετά το 75’ και στο 86’ ο Αντζελίνο σημείωσε το 1-0 (φωτό), ενώ στις καθυστερήσεις (92’) ο Αυλωνίτης πέτυχε το 2-0, καθώς οι απογοητευμένοι παίκτες της Θύελλας είχαν εκνευρισθεί.

Στο 93’ απεβλήθη ο Βασκούδης για εξύβριση…

Διαιτητές: Κορδολαίμης – Ντόστης, Προδρομίδης.

Πηγή: neaepsana.blogspot.gr