Θησέας Ν.Μ.- Θύελλα Ραφήνας 2-2 στους Παίδες

Στο γήπεδο του Θησέα στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής η ομάδα παίδων της Θύελλας Ραφήνας ήρθε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη του Θησέα.

DSC 0007

Οι Λιγνιτωρύχοι κατάφεραν να προηγηθούν 0-1 με τον Γιαμά στο 18′ στο πρώτο ημίχρονο δείχνοντας κάποια σημάδια βελτίωσης στο παιχνίδι τους. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν νωθρά στο γήπεδο, ενώ η αντίπαλη ομάδα έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής, κατάφεραν γιατί για κατόρθωμα πρόκειται, να βρεθούν πίσω στο σκορ με 2-1.

DSC 0009

Εκεί έδειξαν να αφυπνίζονται λίγο, έχασαν ευκαιρίες και βρήκαν δίχτυα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λιαδάκη. Ο βαθμός αυτός όμως μπορεί να αποδειχθεί πολύτιμος για την τελική κατάταξη.

Η σύνθεση της Θύελλας: Κεφαλλωνίτης, Stefanaki (70΄Λιαδάκης), Λάσπας (60΄Karashi), Μπήλιος, Τόγιας, Μπουντάκης, Simeon, Γεωργούλας, Γιαμάς, Παπαδόπουλος, Χρήστου.