Τριάρα η Τριγλία στον Γιούχτα

u0391.u039f u03a4u03c1u03b9u03b3u03bbu03afu03b1u03c2

Με ένα αποτέλεσμα δυό… στόχους. Σπουδαία νίκη σημείωσε η Τριγλία 3-0 επί του Γιούχτα με δύο γκολ του Βεστάκη(35΄, 65΄) κι ένα του Γκίκα (30΄). Οι κιτρινόμαυροι με αυτό το αποτέλεσμα αφ ενός πήραν τους τρεις πολύτιμους βαβμούς, και αφ ετέρου σκαρφάλωσαν στην Πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Έτσι «ξεκόλησαν» από την επικίνδυνη θέση και πλέον έχουν έναν… αέρα από τις ομάδες που κινδυνεύουν με υποβιβασμό.

Όσον αφορά το παιχνίδι, οι παίκτες της Τριγλίας αφού ξεπέρασαν ανώδυνα το πρώτο 15λεπτο χωρίς να δεχτούν γκολ, μια και οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή και δημιούργησαν δυο τρεις καλές ευκαιρίες, πήραν την πρωτοβουλία σημείωσαν δύο γκολ κι έβασαν τις βάσεις για τους τρεις πόντους από το ημίχρονο. Στην επανάληψη ήρθε και το τρίτο γκολ κι έδεσε το… γλυκό. Στο 53΄αντίκρισε την κόκκινη κάρτα ο Ηλιόπουλος.

triglia180115 2

Οι συνθέσεις:
ΤΡΙΓΛΙΑ (ΔΗΜ. Παπασπύρου): Παππάς, Γκίκας (81¨Σταμπέλος Δ.), Μεϊμάρογλου, Λαζούρας, Τσέπας, Σκαφίδας (86’ Κότσι), Σταμπέλος Ι., Μάντζης (70’ Λάσκαρης), Βεστάκης, Χρυσάφης, Ζέκιο
ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Άγγ. Κασσωτάκης) Δημαράκης, Κασσωτάκης, Παχάκης, Σεληνιωτάκης, Παναγιωτόπουλος, Χαλκιαδάκης, Νύκταρης (46’ Μυλωνάς (70’ Κορτσινίδης)), Ζαφειρίδης, Ηλιόπουλος, Σκούφος (84’ Παπαδιός), Ρόβας

Κατά τα άλλα οι τρεις πρώτοι είχαν απώλειες. Ο Κισσαμικός έχασε δύο βαθμούς στην Νέα Ιωνία (1-1), η Κηφισιά έχασε 2-0 στον Κρουσώνα και ο Ατρόμητος Πειραιά ήρθε 3-3 με τον Ηλυσιακό σε απολαυστικό ματς.