Μάχη μέχρις εσχάτων στην Α΄ κατηγορία με τη Μαρκό και τον Αστέρα Βάρης χέρι – χέρι να διεκδικούν επί ίσοις όροις την πρώτη θέση. Οι “πράσινοι” επικράτησαν 7-0 του Παμπαιανικού εκτός έδρας ενώ η ομάδα της Βάρης νίκησε 2-1 τον Άρη Βούλας επίσης εκτός έδρας.
Η Τριγλία πήρε το τρίποντο παίζοντας στο ουδέτερο γήπεδο της Νέας Μάκρης, αφού κέρδισε 3-1 την Άνοιξη και ο Μαραθώνας πέρασε νικηφόρα 1-0 από την Αγία Μαρίνα.
Αναλυτικά:
Α’ ΕΠΣΑΝΑ
Τριγλία Ραφ.-Άνοιξη 3-1
Παθιακάκης-Παλλαυρεωτικός 1-1
Άρης Βούλας-Κ.Α. Βάρης 1-2
Καλύβια-Ολυμπιακός Αγ. Στ. 5-1
Παμπαιανικός-Μαρκό 0-7
Νικολακάκης-Κεραυνός Κερ. 0-0
Θησέας Ν.Μ.-Μάχη Μαρ. 0-1
Αχιλλέας Κ. Αχ.-Γλυκά Νερά 0-1
Η Βαθμολογία
Β. | ΑΓ. | Ν. | ΙΣ. | ΗΤ. | ΓΚ | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ | 67 | 28 | 20 | 7 | 1 | 54 | 11 |
2. | ΜΑΡΚΟ | 67 | 28 | 20 | 7 | 1 | 55 | 12 |
3. | ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ | 50 | 28 | 14 | 8 | 6 | 46 | 29 |
4. | ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ | 41 | 28 | 10 | 11 | 7 | 35 | 35 |
5. | ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ | 41 | 28 | 11 | 8 | 9 | 28 | 27 |
6. | ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ | 41 | 28 | 12 | 5 | 11 | 30 | 29 |
7. | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ | 39 | 28 | 12 | 6 | 10 | 38 | 44 |
8. | ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ | 37 | 28 | 10 | 7 | 11 | 30 | 32 |
9. | ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ | 33 | 28 | 8 | 9 | 11 | 38 | 38 |
10. | ΑΝΟΙΞΗ | 32 | 28 | 8 | 8 | 12 | 24 | 31 |
11. | ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ | 32 | 28 | 8 | 8 | 12 | 31 | 37 |
12. | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ | 32 | 28 | 8 | 8 | 12 | 30 | 39 |
13. | ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ | 26 | 28 | 3 | 17 | 8 | 25 | 29 |
14. | ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ | 26 | 28 | 7 | 5 | 16 | 24 | 45 |
15. | ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ | 24 | 28 | 5 | 9 | 14 | 26 | 43 |
16. | ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ | 15 | 28 | 2 | 9 | 17 | 23 | 56 |
Β’ ΕΠΣΑΝΑ
Ωρωπός-Κορωπί 2-2
Γέρακας-Σαρωνικός Αν. 1-2
Σταμάτα-Αμφιάραος 0-0
Λαυρεωτική-Κρυονέρι 3-4
Βουλιαγμένη-Αετός Πικ. 1-1
Εθνικός Ν.Μ.-Νίκη Δροσιάς 3-2
Ατλαντίς-Άρτεμις 2-3
Πρωτέας Π.Φ.-ΑΟ Αυλών 4-0
Η Βαθμολογία
Β. | ΑΓ. | Ν. | ΙΣ. | ΗΤ. | ΓΚ. | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ | 62 | 28 | 19 | 5 | 4 | 56 | 21 |
2. | ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ | 59 | 27 | 17 | 8 | 2 | 61 | 23 |
3. | ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ | 57 | 28 | 17 | 6 | 5 | 61 | 32 |
4. | ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ | 55 | 27 | 16 | 7 | 4 | 60 | 25 |
5. | ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ | 41 | 27 | 11 | 8 | 8 | 28 | 22 |
6. | ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ | 38 | 28 | 10 | 8 | 10 | 32 | 26 |
7. | ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ | 37 | 27 | 9 | 10 | 8 | 33 | 24 |
8. | ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ | 36 | 27 | 8 | 12 | 7 | 34 | 32 |
9. | ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ | 34 | 28 | 8 | 10 | 10 | 33 | 39 |
10. | ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ | 31 | 28 | 8 | 7 | 13 | 33 | 45 |
11. | ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ | 30 | 28 | 9 | 9 | 10 | 44 | 43 |
12. | ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ | 30 | 26 | 8 | 6 | 12 | 32 | 38 |
13. | ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ | 30 | 27 | 9 | 6 | 12 | 37 | 44 |
14. | ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ | 24 | 28 | 4 | 12 | 12 | 21 | 37 |
15. | ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ | 20 | 27 | 4 | 8 | 15 | 41 | 61 |
16. | ΑΟ ΑΥΛΩΝ | 0 | 27 | 1 | 0 | 26 | 6 | 100 |
Γ’ ΕΠΣΑΝΑ
Νικηφόρος-Αφιδναϊκόςω 5-0
Αστέρας Γλ. Ν.-Διόνυσος 3-2
Ραμνούς Γρ.-Φοίβος Βάρης 5-0
Καπανδρίτι-Πανσταυραϊκός 2-0
Μαύρος Αετός-Δόξα Αγ. Άννας 1-0
Ολυμπιακός Λ.-Δόξα Άνοιξης 1-2
Συκάμινο-Κουβαράς 0-3
Η Βαθμολογία
Β. | ΑΓ. | Ν. | ΙΣ. | ΗΤ. | ΓΚ. | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ | 67 | 26 | 21 | 4 | 1 | 76 | 13 |
2. | ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ | 60 | 25 | 19 | 3 | 3 | 52 | 23 |
3. | ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ | 56 | 26 | 17 | 5 | 4 | 58 | 24 |
4. | ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ | 45 | 25 | 14 | 3 | 8 | 57 | 29 |
5. | ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ | 40 | 26 | 12 | 4 | 10 | 43 | 38 |
6. | ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Γ. ΝΕΡΩΝ | 40 | 26 | 12 | 4 | 10 | 44 | 45 |
7. | ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ | 40 | 26 | 12 | 4 | 10 | 36 | 36 |
8. | ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ | 39 | 26 | 11 | 6 | 9 | 39 | 25 |
9. | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ | 35 | 26 | 9 | 8 | 9 | 35 | 39 |
10. | ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ | 34 | 26 | 10 | 4 | 12 | 43 | 39 |
11. | ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ | 30 | 26 | 8 | 6 | 12 | 28 | 41 |
12. | ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ | 27 | 27 | 8 | 3 | 16 | 45 | 45 |
13. | Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ | 20 | 25 | 6 | 2 | 17 | 39 | 73 |
14. | ΑΦΙΔΝΑΙΚΟΣ | 6 | 26 | 3 | 3 | 20 | 21 | 79 |
15. | Α.Ο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ | 6 | 26 | 1 | 3 | 22 | 24 | 91 |