Αήττητος Σπάτων – Κερατσίνι 1-3 (video)

Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε σήμερα η ομάδα του Κερατσινίου, απέναντι στον Αήττητο Σπάτων με σκορ 1-3, στο πλαίσιο της 7ης Αγωνιστικής του 6ου Ομίλου Γ’ Εθνικής.

Στο πρώτο μέρος, αμφότερες οι ομάδες προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματα τους, σε έναν αγωνιστικό χώρο όπου δύσκολα μπορούσε να παιχθεί ποδόσφαιρο. Με το παιχνίδι να πηγαίνει στη δύναμη και με την κατοχή της μπάλας να είναι μοιρασμένη, οι ομάδες οδηγήθηκαν ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Μετά την ανάπαυλα, η εικόνα της αναμέτρησης άλλαξε, με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν στροφές και να παίρνουν προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά. Το σκορ θα ανοίξει στο 47′ ο Τσαγκάρης, στέλνοντας τη μπάλα στο “γάμα” του Μπουρντένη. Οι ροσονέρι θα διπλασιάσουν τα τέρματά τους λίγα λεπτά αργότερα, με κεφαλιά του Αγγελάκη στο 55′, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Έχοντας πλέον τον ολοκληρωτικό έλεγχο του παιχνιδιού, οι Κερατσινιώτες θα φτάσουν και σε τρίτο γκολ.

Στο 75′ ο Τζανιδάκης θα σκοράρει με κεφαλιά στην επαναφορά, μετά από σουτ του Λουβή που σταμάτησε στο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι θα καταφέρουν να μειώσουν στο τέλος, με τον Καλογερά να ευστοχεί σε πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ίδιος (89′). Λίγο πριν το τελικό σφύριγμα, οι Σπαταναίοι θα ξανακερδίσουν πέναλτι, με τον Πρέντι αυτή τη φορά να στέλνει τη μπάλα πάνω στον Πίνη (92′).

Διαιτήτευσαν οι: Σερρόπουλος, Σούζας, Λαμπροπούλου

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Μπουρντένης, Ιωαννίδης (51′ Αποστόλου), Ασλανι (78′ Παπαιωάννου), Λαμπρίδης Γ., Νομικός, Παναγόπουλος, Κριστιάν (57′ Πρέντι), Λαμπρίδης Δ., Κατσέρης, Καμινιώτης (57′ Τσιονάκας), Παπανικολάου (51′ Καλογεράς)

ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Πίνης, Κωνσταντινίδης, Αντζέλι, Αγγελάκης, Βάττης, Ντούνιας, Τσαγκάρης, Μουκίδης (55′ Λουβής), Καμαρά (80′ Κοντογιαννάτος), Σαούλιας, Τζανιδάκης.