Ανατροπή στο τέλος ο Εθνικός Νέας Μάκρης, 4-1 τον Διόνυσο!

Σε ένα ματς θρίλερ ο Εθνικός Νέας Μάκρης κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στον Διόνυσο με 4-1, αν και τα… χρειάστηκε! Η ομάδα του Ανδρέα Σκουβαρά βρέθηκε να χάνει και ολοκλήρωσε την ανατροπή στο τελευταίο πεντάλεπτο!

Ο Ζαννάκης στάθηκε μοιραίος, αφού αρχικά είδε το πέναλτί του να σταματάει στο δοκάρι στο 9ο λεπτό, ενώ στο 13’ η μπάλα κόντραρε πάνω του και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του, με τον Διόνυσο να παίρνει κεφάλι στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι συνήλθαν από την ψυχρολουσία και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο φινάλε του ημιχρόνου (42’) με τον Αζάλ, ο οποίος ήταν σε εξαιρετική ημέρα και ήταν ο κορυφαίος του Εθνικού! Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πίεσαν αλλά τα βρήκαν… σκούρα. Όμως κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στο φινάλε με τον Αζάλ να ξεκλειδώνει ξανά την αντίπαλη άμυνα στο 85’ ολοκληρώνοντας την ανατροπή για τον Εθνικό.

Ο Διόνυσος ανοίχτηκε για την ισοφάριση στη συνέχεια, κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα να δεχτεί άλλα δύο γκολ. Στο 87’ ο Σοφρόνης έκανε το 3-1 και στο 92’ ο Γεωργιόπουλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτήτευσαν οι Κωστάκης, Ρίζος, Κινάς.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. Μ. (Α. Σκουβαράς): Αραχωβίτης, Μοέεντ (91’ Αγγέλου), Καραπάνος, Τσιούμας (88’ Μέντζιος), Αζάλ, Ζαννάκης, Καρακοζίδης (60’ Χαλιλάι), Διασίτης (88’ Μάτι), Γεωργιόπουλος, Δογάνης, Σοφρώνης.

ΔΙΟΝΥΣΟΣ: Αμάραντος, Ευαγγελάτος Ελ., Σκαφδάς, Πουλιάσης, Θεοχαράκης, Ευαγγελάτος Κ., Καρβούνης (80’ Αρβανιτίδης), Δαβρής (51’ Καραγιάννης), Βαλλιάνος (88’ Σγουρός), Αλεξανδρόπουλος, Αθανασιάς (69’ Λίτσας).

Πηγή: epsanastisentra.blogspot.com