Αυλαία με 3-0 για την Θύελλα Ραφήνας σε βάρος της Ρόδου! (φωτό & βίντεο)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τελείωσε την χρονιά η Θύελλα Ραφήνας, η οποία επικράτησε σε βάρος της Ρόδου με 3-0 για την 34η και τελευταία αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και μάλιστα μόλις στο 2′ λεπτό ζήτησαν πέναλτι σε χέρι αμυντικού με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι

Στο 12′ ο Κωτσάκης έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όταν μετά από κάθετη πάσα του Γκούμα, βρέθηκε απέναντι στον Αθανασόπουλο, το σουτ όμως που έπιασε σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι

Στο 16′ οι “λιγνιτωρύχοι” άνοιξαν το σκορ, όταν ο Κοντογιάννης με μπήκε από δεξιά και με ωραία ατομική ενέργεια απέφυγε τον αμυντικό και πλάσαρε στην κλειστή γωνία του Αθανασόπουλου κάνοντας το 1-0

Στο 21′ οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους. Ο Γκούμας εκτέλεσε κόρνερ με τον Κωτσάκη να πηδάει ψηλότερα απ όλους και με κεφαλιά να κάνει το 2-0

Το  3-0 έκανε ο Ντολλάνι στο 30′ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Θύελλας Ραφήνας

Η καλύτερη στιγμή για την Ρόδο ήρθε στο 45′ όταν ο Λίμα μπήκε από δεξιά, το σουτ όμως που έπιασε πέρασε άουτ

Στο δεύτερο μέρος άξιζε κάποιος να το δει μόνο για τα τελευταία 10 λεπτά του αγώνα

Στο 88′ η Ρόδος κέρδισε πέναλτι το οποίο ανέλαβε να το εκτελέσει ο Μπαρμπαρούσης. Ο αρχηγός της Ρόδου δεν κατάφερε να κερδίσει τον Κορασίδη (αναπληρωματικός τερματοφύλακας της Θύελλας ο οποίος είχε μπει για να έχει και εκείνος λεπτά συμμετοχής) καθώς έστειλε την μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι

Λίγο αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 90′, η Ρόδος κέρδισε φάουλ που ανέλαβε να το εκτελέσει ο Δούμτσης, ο οποίος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι

Η τελευταία μεγάλη στιγμή του αγώνα ανήκε στους γηπεδούχους, όταν ο Μπουντάκης στο 92′ έπιασε σουτ έξω απο την μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

Οι φίλαθλοι της Θύελλας μετά το τέλος του αγώνα αποθέωσαν την ομάδα για την συνολική φετινή της πορεία καθώς κατάφερε να τερματίσει στην τρίτη θέση

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κώστας Φωτάκος από τον Σύνδεσμο της Αθήνας ενώ “βοηθοί” του ήταν οι Γιάννης Τραντάς και Πέτρος Ρούσσος, από τον ίδιο Σύνδεσμο.

Θύελλα Ραφήνας: Κουμής (70′ Κορασίδης), Αγγελής, Φλώρος, Φύτρος, Τσούκας, Ντάφλας, Κοντογιάννης (55′ Σαμάρκος), Ντόκο, Κωτσάκης (55′ Ζαπατίνας), Γκούμας (77′ Μακροδημήτρης), Ντολλάνι (70″ Μπουντάκης)

Ρόδος: Αθανασόπουλος, Τρόκα, Καψάλης (14′ Τσακίρογλου), Ζαχαρος, Ζαννάκης, Μπαρμπαρούσης, Λίμα, Ζουνης, Μπουρνέλης, Ζόγκας, Δούμτσης

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και το γκολ όπως τα κατέγραψε η κάμερα του irafina.gr