Χρυσό και Ασημένιο για την Οικογένεια Σπαντούρου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα U15 Μοντέρνου Πεντάθλου στη Ραφήνα! (φωτό)

Την πρώτη θέση κατέκτησε ο Ραφηνιώτης Θάνος Σπαντούρος, γιος του Διευθυντή του ΔΟΠΑΠ, Βασίλη Σπαντούρου, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα U15 Μοντέρνου Πεντάθλου που πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο στο Κολυμβητήριο της Ραφήνας

Όπως σας έχουμε ενημερώσει μέσα από το irafina.gr, οι αγώνες περιλάμβαναν κολύμπι, σκοποβολή και τρέξιμο, με τους συμμετέχοντες αθλητές να είναι από όλη τη χώρα

Δευτεραθλήτρια στα κορίτσια ήταν πάλι από τη Ραφήνα και παλι από την οικογένεια Σπαντούρου, η κόρη του Άγγελου, Νίκη!

Σε ανάρτηση του ο Δήμαρχος Ραφήνας – Πικερμίου Ευάγγελος Μπουρνούς αναφέρει:

“Πανελλήνιο πρωτάθλημα πενταθλου στο Δημοτικό Πάρκο Αναψυχής και είχα τη χαρά να βραβευσω τον πρωταθλητή αγοριών under των 15 και τη δευτεταθλητρια κοριτσιών ίδιας κατηγορίας που ήταν από τη Ραφήνα, ανάμεσα στα άλλα παιδιά που διακρίθηκαν. .

Οικογένεια Σπαντουρου αποκτά ιστορία στον αθλητισμό”