“Χρυσός” βαθμός στις καθυστερήσεις για την Τριγλία Ραφήνας – 2-2 με τον Άρη στη Βούλα! (βίντεο)

Ματς για γερά νεύρα έγινε το μεσημέρι της Κυριακής (13/11) στην Βούλα ανάμεσα στον γηπεδούχο Άρη και την Τριγλία Ραφήνας

Στο 2´ μετά από κόρνερ και με κεφαλιά του Τσούκα Κ., η Τρίγλια Ραφήνας άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-1

Ο Άρης ισοφάρισε στο 34’ όταν ο Γκαβασιάδης με πέναλτι που κέρδισε ο Κριλής έκανε το  1-1

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Φουκαράς «κρέμασε» τον τερματοφύλακα της Τρίγλιας, και με ενα πολύ ωραίο γκολ στο 51′, έκανε το 2-1 δίνοντας έτσι το προβάδισμα στους γηπεδούχους

Η Τριγλία Ραφήνας όμως δεν δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στις καθυστερήσεις έκανε το 2-2 με πέναλτι στο οποίο ευστόχησε ο Τσούκας Κ.

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τασιόπουλος): Γκόλφης, Ατματσίδης (88΄ Χατζής), Γιαννόπουλος, Λάσκος, Αφράτης, Γκούρας, Μιραφιόρι (86΄ Resuli), Φουκαράς, Γκαβασιάδης, Ιατρού, Κριλής (72΄ Romano)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Παρασκευαϊδης): Κόρμπας, Παπαδιονυσίου, Γκέκας, Μηλιώνης, Τσούκας Ι., Πράπας (66΄ Σταυρίδης), Σένε, Ψαρρής, Τσούκας Κ., Καλτσάς, Δαμκάλης

Δείτε σε βίντεο το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γκαβασιάδη

Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων της ΕΠΣΑΝΑ

Α Κατηγορία
(6η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Αρτέμιδος Σάββατο 12/11/22 15:00 ΣΤΑΥΡΟΥ Λ., ΤΣΕΛΕΠΙΔΗΣ .., ΚΑΡΑΝΔΙΝΑΚΗ ..
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΗΤΡΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ)
2-0
2. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ – ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ Γλυκών Νερών Σάββατο 12/11/22 15:00 ΒΛΑΧΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ., ΓΚΟΥΒΑΣ Χ., ΤΣΕΛΙΟΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΔΡΑΜΙΤΙΝΟΣ .)
1-1
3. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ – ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ Κυριακή 13/11/22 00:00
4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ Καλυβίων Κυριακή 13/11/22 15:00 ΤΡΙΓΑΖΗΣ Α., ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ Π., ΚΟΡΩΝΙΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΡΑΣ .)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΝΤΙΤΣΙΟΣ .)
2-0
5. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ Κερατέας Κυριακή 13/11/22 15:00 ΚΟΡΩΝΙΑΣ Κ., ΚΑΛΛΗΣ Α., ΜΑΚΡΗΣ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΕΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΑΤΣΑΔΗΜΑΣ ΜIΧΑΛΗΣ)
3-0
6. ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ Δημοτικό Αχαρνών Κυριακή 13/11/22 15:00 ΒΛΑΧΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ., ΒΙΤΣΕΝΤΖΑΤΟΣ Κ., ΚΩΣΤΑΚΗΣ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ -)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ)
2-1
7. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ Βούλας Κυριακή 13/11/22 15:00 ΛΑΜΠΡΟΥ Γ., ΞΟΥΡΙΔΑΣ Α., ΣΠΙΘΑΣ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΛΑΜΠΡΟΥ Β)
2-2
8. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ ΑΚ Παλλήνης Κυριακή 13/11/22 15:00 ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Α., ΠΥΚΝΗΣ Σ., ΚΟΥΛΟΧΕΡΗΣ Ι.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ)