Θύελλα Ραφήνας – Εθνικός 3-4 (τελικό)

Παρακολουθήστε μέσα από το irafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Θύελλας Ραφήνας και του Εθνικού, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Δύσκολη αποτοστολή η σημερινή για την Θύελλα Ραφήνας απέναντι στον πάντα δυνατό Εθνικό με τον οποίο μοιράζεται την έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με την Θύελλα να υπερέχει έναντι του Εθνικού στο σκοράρισμα, ενώ και οι δύο ομάδες έχουν ισάριθμες νίκες, ήττες και ισοπαλίες (από 3ης για την κάθε ομάδα).

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 15:00, θα διευθύνει ο Ωραιόπουλος του συνδέσμου Δωδεκανήσων με βοηθούς τους Σαββόγλου και Πρέντζα από τον σύνδεσμο Δυτικής Αττικής

15.00 Ο αγώνας ξεκίνησε

Στα πρώτα πέντε λεπτά η Θύελλα δείχνει πιο κινητική από τους Πειραιώτες. Οι Λιγνιτωρύχοι . Να τονίσουμε πως οι γηπεδούχοι αγωνίζονται σήμερα κομπλέ. Δεν υπάρχουν απουσίες και έχουν επιστρέψει όλοι από τραυματισμούς.

7΄ Πρώτη καλή στιγμή με τον Ζέκιο να χάνει από καλή θέση ευκαιρία για γκολ. Το σουτ κατέληξε άουτ, ενώ την πάσα έκανε ο Βαζέχα

13΄Συνεχίζει την πίεση η Θύελλα προς τα αντίπαλα καρέ. Σουτ του Χαρακτίδη από δεξιά δεν ανησύχασε τον γκολκίπερ του Εθνικού

14΄Φοβερή ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Μανουσάκης μετά από κόρνερ από πολύ κοντά δεν μπόρεσε να σπρώξει κυριολεκτικά την μπάλα στα δίχτυα

21΄Σε προσπάθεια του Βαζέχα ο πάγκος της Θύελλας φωνάζει για χέρι αμυντικού

30 Ευκαιρία για τους Πειραιώτες με τον Παυλάη, το σουτ του ποίου βγήκε άουτ

Στα τελευταία λεπτά ο Εθνικός  έχει ισσοροπίσει το παιχνίδι

40΄0-1 ο Εθνικός ανοίγει το σκορ κόντρα στην ροή του αγώνα. Ο Κομνηνός έφυγε από αριστερά σπάζοντας το τεχνικό οφσάιτ που πήγαν να τον βγάλουν οι αμυντικοί της Θύελλας, και με ωραίο σουτ σκόραρε για τους Πειραιώτες.

42΄0-2. Νέα ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους. Σε ένα δίλεπτο διπλασίασαν τα τέρματά τους, αυτή τη φορά με σουτ έξω από την περιοχή του Μπένα.

Τέλος ημιχρόνου.

Η Θύελλα είχε τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου, όμως πλήρωσε την αδράνεια της αμυντικής του γραμμής σε δύο φάσεις και βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-2.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές από τις δύο ομάδες

49΄Δυνατά ξεκίνησε στην επανάληψη ο Εθνικός. Σουτ του Κομνηνού έφυγε η μπάλα από τα χέρια του Παπαδόπουλου και κατέληξε κόρνερ

50΄Ισοφάρισε την ευκαιρία του Εθνικού η Θέελλα με κεφιλιά του Ζέκιο όμως μπλόκαρε οΒουτσινάς με ωραία εκτίναξη

52΄Ο Εθνικός κέρδισε πέναλτυ σε ανατροπή του σεντερ φορ του Εθνικού από τον Δημητρίου εντός περιοχής

53΄0-3. Ο Χατζησάββας ευστοχεί από την άσπρη βούλα κα διευρύνει το σκορ υπέρ της ομάδος του

60΄Διπλή αλλαγή για την ομάδα του Τσιγκούλη. Μπάινουν Ανδρεαδάκης και Φύτρος στις θέσεις των Παναγιωτόπουλου και Γκίκα

61΄0-4 ο Εθνικός. με τον Παυλάκη, ο οποίος πήρε το… ριμπάουντ μετά από σουτ στο δοκάρι του Κομνηνού

67΄1-4. Μειώνει η Θύελλα με τον Ζέκιο μετά από μια φάση διαρκεία μπροστά στα καρέ των φιλοξενούμνενω

70΄Καλο σουτ του Βαζέχα απόκρουσε ο Βουτσινάς

73΄2-4. Ο Αρκάδιος Βαζέχα μειώνει το σκορ και το παιχνίδι παίρνει φωτιά!

83΄Αλλαγή για τους Πειραιώτες. Ο Μαρούδας αντικαθιστά τον Χατζησάββα

85΄Αλλαγή για την Θύελλα. Μπουντάκης αντί Μανουσάκη. Ο Τσιγκούλης ρίχνει κι άλλο επιθετικό στο παιχνίδι

Οι γηπεδούχοι πιέζουν για τρίτο γκολ, αλλά ο Εθνικός κρατάει σθεναρά

88΄Ο Κομνηνός έφυγε στην αντεπίθεση αλλά άνοιξε τη μπάλα και τον πρόλαβε ο Παπαδόπουλος

89΄Αλλαγή ο Εθνικός. Ο Σιώπασης παίρνει τη θέση του Κομνηνού

93΄3-4 Η Θύελλα μειώνει με τον Δημητρίου, μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Εθνικού σε σουτ του Βαζέχα