Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Θύελλα Ραφήνας – Ιωνικός 0-3 (τελικό)

Παρακολουθήστε μέσα από το irafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Θύελλας Ραφήνας και του Ιωνικού, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 15:00, θα διευθύνει Κουντουριώτης με βοηθούς τον Σαββόγλου και Κρετσίμο όλοι από τον σύνδεσμο Δυτ. Αττικής.

Σέντρα του αγώνα. Ο καιρός είναι καλός, έχει ηλιοφάνεια και ελπίζουμε να δούμε ωραίο θέαμα.

10΄Πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες δεν έχουν κάνει μεγάλες φάσεις. Το ματς πάντως έχει δύναμη, πάθος και πείσμα για τη νίκη

16΄Ένα καλό δίλεπτο  έχει ο Ιωνικός αλλά και στις δύο περιπτώσεις αντέδρασε θετικά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων Πάντος

Αίσθηση έχει κάνει η εντυπωσιακή ατμόσφαιρα που έχουν δημιουργήσει οι φίλαθλοι του Ιωνικού στην εξέδρα των φιλοξενούμενων. Τραγουδάνε συνεχώς και ενισχύουν με φωνές την ομάδα τους.

23΄Καλή ευκαιρία για τους πειραιώτες, σε σέντρα του Κατσικιά η κεφαλιά από πολύ καλή θέση του Σαπαλίδη έφυγε λίγο άουτ

33΄Εκπληκτική απόκρουση του Πάντου σε βολέ του Αργυρίου στο ύψος της μεγάλης περιοχής

Λήξη45΄ πρώτου ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0. Ο Ιωνικός έχει μια ελαφρά υπεροχή όμως  δεν έχει απαιλήσει σοβαρά την εστία των γηπεδούχων, πλην δύο καλών περιπτώσεων. Η Θύελλα αμύνεται σθεναρά και λκρατάει ανέπαφη την εστία της. Επιθετικά δεν έχει κάνει κάτι το αξιόλογο.

Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο

46΄Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Ντούλιας στη θέση του Πέεφ

Πιο δυνατά μπήκαν πάλι οι φιλοξενούμενοι

49΄Αλλαγή για την Θύελλα. Μπαίνει ο Αφράτης αντί Γεωργιάδη

52΄ΓΚΟΛ. Ο Ιωνικός παίρνει κεφάλι στο σκορ και προηγείται 0-1. Λάθος του Ντούνη που γύρισε τη μπάλα με κεφαλιά προς τον Πάντο χωρίς να δει τον Αργυρίου, ο οποίος εκτέλεσε τον γκολκίπερ των γηπεδούχων

Άναψε το ματς. Το γκολ έβαλε φωτιά και στις δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά για την ισοφάριση και πιέζουν ψηλά

58΄Αλλαγή για τη Θύελλα. Αράπης στη θέση του Στάφα

60΄Έφυγε από δεξιά σε αντεπίθεση ο Ιωνικός και σε μια παράλληλη σέντρα στον Αργυρίου έδιωξαν οι αμυντικοί όμως ο ρέφερι σφύριξε πέναλτι γιατί στην προσπάθειά τους  χτύπησε η μπάλα σε χέρι.

61΄Κόκκινη αντίκρισε ο Ντούνης

63΄ΓΚΟΛ.  Ευστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαπαλίδη και 0-2

67΄Δυνατό σουτ του Ζέλο απέκρουσε ωραία ο Πάντος

70΄Αλλαγή για τον Ιωνικό. Μπαίνει ο Ηλίας Κυριακίδης, στη θέση του Σιμιτσή και αμέσως φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

Ο Κυριακίδης είναι γνωστός από την θητεία του στην Σούπερ Λιγκ με την φανέλα του Ιωνικού, μετά στη ΑΕΚ και στη Λάρισα.

75΄Αλλαγή για την Θύελλα. Μαστρογιαννούδης αντί Δημητρίου

79΄Αλλαγή ο Ιωνικός. Καμαρά στη θέση του Αργυρίου

Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα. Ο Ιωνικός ελέγχει το ματς και η Θύελλα με μειονέκτημα αριθμητικό δεν μπορεί να απειλήσει την εστία των πειραιωτών

87΄ΓΚΟΛ. Ο Ιωνικός σε μια απο τις αντεπιθέσειςς του βρήκε και πάλι δίχτυα με τον Κατσίκια, ο οποίος από δεξιά σούταρε εύστοχα και έκανε το 0-3.

88΄Ο Μπουντάκης σε καλή θέση έχασε ευκαιρία να βάλει το γκολ της τιμής. Το σουτ που επιχείρησε βρήκε σε πόδι αμυντικού και χτύπησε στο δοκάρι

92΄Στις καθυστερήσεις σουτ του Ντούλια έφυγε άουτ

93΄Σουτ του Καμαρά απέκρουσε ο Πάντος.

94΄Λήξη του αγώνα. Ο Ιωνικός εκμεταυλεύτηκε τα λάθη των παικτών της Θύελλας και την αριθμητική υπεροχή του και κέρδισε 3-0 στη Ραφήνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Θύελλα Ραφήνας: Πάντος, Γκίκας, Στάφα, Φύτρος, Ντούνης, Γεωργιάδης, Δημητρίου, Κούνας, Μπουντάκης, Βαζέχα, Ζέκιο

Ιωνικός: Λέτσο, Προβατίδης, Βουρλούμης, Παντελίδης, Ζέλο, Κρητικός, Κατσίκιας, Σιμιτσής, Αργυρίου, Σαπαλίδης, Πέεφ