Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Θύελλα Ραφ. – Πανθηραϊκός 0-1(τελικό)

Παρακολουθήστε μέσα από το irafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Θύελλας Ραφήνας και του Πανθηραϊκου, για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 15:00, θα διευθύνει ο Πατεμτζής του συνδέσμου Ηρακλείου, με βοηθούς του Κορτέση και Νικολάου από τον σύνδεσμο Αθηνών.

15.00 Το παιχνίδι άρχισε

Ήλιος με δόντια στο γήπεδο και λίγος κόσμος

5΄0-1 ο Πανθηραικός. Ο Περιάλης εμεταλεύτηκετο το λάθος της αντίπαλης άμυνας, και με σουτ άνοιξε το σκορ

Στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά και μετά την… ψυχρολουσία τουγκολ η Θύελλα προσπαθεί να ισσορροπίσει το ματς

23΄Κίτρινη  Ζώνας

24΄Καλή ευκαιρία ο Πανθηραικος σε κόρνερ η μπάλα πέρασε σύριζα από το κεφάλι του Παπίτσα, ο οποίος πήδηξε ψηλά

Οι φιλοξενούμενοι είναι πιο απειλητικοί. Οι παίκτες της Θύελλας δεν έχουν μπει ακόμη στο ματς

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου το παιχνίδι έχει πάρει άγρια ομορφιά με τις δύο ομάδες να μάχονται για την επικράτηση

44΄Έφυγε όνος ο Παπίτσας αλλά τον πρόλαβε ο Πάντος κι έδιωξε με τα πόδια

45΄Λήξη του ημιχρόνου. Ο Πανθηραικός προηγείται 0-1 και κρατέι το προβάδισμα. Η Θύελλα δεν έχει απειλήσει σοβαρά την εστία της ομάδας της Σαντορίνης

46΄Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο. Αλλαγή για την Θύελλα, ο Ντόσκας μπήκε στη θέση του Ζέκιο

54΄Καλή ευκαιρία με τον Βαζέχα, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε πάνω από τα δοκάρια

56΄Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Γεραγωτέλλης μπήκε στη θέση του Αφράτη

57΄Απείλησε η Θύελλα που μπήκε δυνατά στην επανάληψη

58΄Αλλαγή και ο Πανθηραικός. Γαρυφαλλόπουλος αντίΖώνα

59΄Καφελιά του Βαζέχα σε σέντρα του Ντούνη από καλή θέση άυτ

61΄Κίτρινη ο  Φύτρος της Θύελλας

65΄Κίτρινη και ο Γεραγωτέλλης

67΄Ο Παπίτσας λίγο έλειψε να κάνει το 2-0 όταν μπήκε στην περιοχή των πράσινων

69΄Τρομερή ευκαιρία με τον Βαζέχα, ο οποίος βρέθηκε σε θέση για γκολ, αλλα τον πρόλαβαν οι αμυντικοί

70΄Σουτ του Παπίτσα, ο οποίος είναι μόνιμη απειλή για την αντίπαλη εστία, απέκρουσε ο Πάντος

71΄Αλλαγή για την Θύελλα με τον Στάφα να αντικαθιστά τον Φύτρο

75΄Ο Παναγιωτόπουλος εξ επαφής χάνει πολύ μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει  το σκορ. Το σουτ που επιχείρησε άουτ

75΄Κίτρινη ο Περιάλης

79΄Σουτ του Γαρυφαλλόπουλου μπλόκαρε ο Πάντος

Το παιχνίδι έχει ανοίξει. Και οι δύο αντίπαλοι βγαίνουν μπροστά και αφήνουν κενούς χώρους

81΄Ευκαιρία με τον Ντόσκα, αλλά το πλασέ που έκανε ήταν άουτ

84΄Εκτέλεση φάουλ του Χαρακτίδη στην γωνία έδιωξε ο γκολκίπερ

85΄Αλλαγή σον Πανθηραικο. Βγαίνει ο Φύτρος, μπαίνει ο Συνολάκης

Ένταση, νεύρα και κόντρες στα τελευταία λεπτά

91΄Τελευταία αλλαγή. Δρόσος στη θέση του Παπίτσα

Λήξη του αγώνα. Ο Πανθηραικός πήρε ένα σπουδαίο διπλό στη Ραφήνα, νικώντας 0-1 τη Θύελλα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Θύελλα Ραφήνας: Πάντος, Φύτρος, Γκίκας, Μανουσάκης, Αφράτης, Ντούνης, Χαρακτίδης, Βαζέχα, Ανδρεαδάκης, Παναγιωτόπουλος, Ζέκιο

Πανθηραϊκός: Ζώντος, Κορτσινίδης, Καλαγκάνης, Πέκα, Λούκα, Κριτσάς, Φύτρος, Λαζαρίδης, Ζώνας Δ., Πάπιτσας, Περιαλής