Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Τριγλία Ραφήνας – Ερμής Ζωνιανών 1-1 τελικό

Παρακολουθήστε μέσα από το iRafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Τριγλίας Ραφήνας και του Ερμή Ζωνιανών, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 16:00, θα διευθύνει ο Ωραιόπουλος, του Συνδέσμου Δωδεκανήσου, με βοηθούς τους Καρακελέ και Λιακώνη , του Συνδέσμου Πειραιά.

Με πεντάλεπτη καθυστέρηση ξεκίνησε το ματς. Μέχρι να αποκατασταθεί το πρόβλημα με τα δίχτυα.

16.05 Σέντρα στο παιχνίδι

4΄Πρώτη φάση  για τον Ερμή. Ο Πλουσής Β.  έπιασε πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Δήμιζας έπεσε εξαιρετικά κι έδιωξε σε κόρνερ

Δύο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους που πιέζουν τους ραφηνιώτς στο ξεκίνημα του αγώνα

10΄Φάουλ εκτέλεσε ο Πλουσής Β. έδιωξε ο Δήμιζας

12΄Καλή σέντρα του Καμβύση κατέληξε σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλευτο για την Τριγλία

14΄Ίσως η καλύτερη ευκαιρία για τους γηπεδούχους που έχουν ανέβει τα τελευταία λεπτά. Από στημένο ο Ποτουρίδης αστόχησε με κεφαλιά να σπρώξει ουσιαστικά τη μπαλα στα δίχτυα

17΄Νέο καλό σουτ του Β. Πλουσής έβγαλε σε κόρνερ ο Δήμιζας, ο οποίος δείχνει σε καλή κατάσταση

18΄Φωνές από τον πάγκο της Τριγλίας για πέναλτι όταν ο Ποτουρίδης βρέθηκε στο έδαφος από σπρώξιμο αμυντικού

29΄Πολύ καλή προσπάθεια των γηπεδούχων. Ο Νικολόπουλος βρέθηκε μεσ την αντίπαλη περιοχή επιχείρησε σουτ όμως ο ο Κόλλιας έπεσε στη γωνία και έδιωξε κόρνερ

31΄Ψαλίδι του Ποτουρίδη βρήκε η μπάλα πάνω σε αμυντικό

Πιέζουν οι γηπεδούχοι και προσπαθούν να εκμεταλευτούν τα κενά στην άμυνα των Ζωνιανών

33΄Κίτρινη ο Μπιταξής

35΄Κίτρινη ο Σκουτέλης

38΄Αντεπίθεση δύο εναντίον ενός για τον Ερμή δεν είχε αποτέλεσμα μετά την λάθος πάσα του Σκουτέλη

40΄Πολύ καλή προσπάθεια των παικτών της Τριγλίας. Σέντρα του Καλογιάννη κεφαλιά του νΠοτουρίδη μπλόκαρε ο Κόλλιας

42΄ΓΚΟΟΟΛ! Η Τριγλία ανοίγει το σκορ με τον Ποτουρίδη -ποιον άλλον- από κοντά πλάσαρε δοκάρι και γκολ μετά από σέντρα του Νικολόπουλου

Τόψαχνε το γκολ ο Ποτουρίδης από το ξεκίνημα του ματς και τελικά τα κατάφερε πριν λίγο

45΄Φάουλ σε καλή θέση για τους κιτρινόμαυρους. Ο Καλογιάννης σουτάρει άουτ

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου με την Τριγλία να είναι μπροστά στο σκορ 1-0. Δίκαια αφού είχε τις περισσότερες ευκαιρίες και έβγαλε φάσεις

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές

49΄Κίτρινη ο Πουλάκης

50΄Εξαιρετική ντρίμπλα και σουτ του Πλουσή Β. έφυγε πάνω από τα δοκάρια σε αντεπίθεση του Ερμή όπου 4 παίκτες των φιλοξενούμενων έφυγαν στην κόντρα

52΄Βολίδα του Τσάγκαρη απέκρουσε ο Κόλλιας

57΄Δοκάρι για τα Ζωνιανά. Ο Ρουμπάκης από πολύ κοντά βρήκε τη δοκό του Δήμιζα όμως η μπάλοα  γύρισε εκτός. Μοναδική ευκαιρία  για τα Ζωνιανά

59΄ΓΚΟΟΟΛ1 Ο Ερμής ισοφαρίζει με τον Πασιαλή. Από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίκτυα. Το γκολ αυτό ήταν αποτέλεσμα της πίεσης που ασκούν οι φιλοξενούμενοι κυρίως χάρη στις αντεπιθέσεις

65΄Αλλαγή για τον Αρχοντάκη. Μπαίνει ο Κότσι στη θέση του Καρβουνίδη

Φωτιά στην κόντρα ο Ερμής απειλεί την Τριγλία. Οι γηπεδούχοι δεν έχουν την φρεσκάδα του πρώτου 45λεπτου

70΄Αλλαγή τα Ζωνιανά. Ρόβας αντί Σκουτέλη

76΄Κίτρινη νο Β. Πλουσής

77΄Αλλαγή ο Ερμής. Καραγκιόζι αντί του σκόρερ Πασιαλή

82΄Δεύτερη αλλαγή η Τριγλία. Τζάθας αντί Μαντζώρο

Άνοιξε το ματς με τους γηπεδούχους να θέλουν περισσότερο το γκολ

86΄Αλλαγή τα Ζωνιανά. Ανυφαντάκης αντί   Πλουσή Δ.

86΄Κίτρινη ο Κότσι

87΄Αλλαγή και η Τριγλία. Τρυφάτης αντί Καλογιάννη

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

93΄Σε πλεονεκτική θέση ο Φαμπίνιο όμως το σουτ που επιχείρησε ήταν χλιαρό

94΄Μοναδική ευκαιρία για το 1-2. Συνδυασμός Φαμπίνιο, Ρουμπάκη, σέντρα του τελευτααιόυ στον Β. Πλουσή ο οποίος σούταρε δυνατά αλλά απέκρουσε εξαιρετικά ο Δήμιζας.

Λήξη του αγώνα. Τελικό σκορ 1-1.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Τριγλία: Δήμιζας, Καμβύσης, Κωτσάλας, Μπιταξής, Μαντζώρος, Παπασάββας, Τσάγκαρης, Καρβουνίδης, Ποτουρίδης, Καλογιάννης, Νικολόπουλος

Ερμής: Κόλλιας, Ταβλαδωράκης, Πλούσης Βασ., Πουλάκης, Ραπτάκης, Χατζηβασίλης, Σκουτέλης, Φαμπίνιο, Ρουμπάκης, Πασιαλής, Πλουσής Δομίν.