Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Τριγλία Ραφήνας – ΠΟΑ (τελικο 1-1)

Παρακολουθήστε μέσα από το iRafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Τριγλίας Ραφήνας και του ΠΟ Ατσαλένιου, για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 15:00, θα διευθύνει ο Μπαϊρακτάρης, με βοηθούς τους Σαμοΐλη και Πασπάτη , όλοι από τον σύνδεσμο Αθηνών.

Ξεκίνησε το ματς. Οι δύο ομάδες θέλουν τους τρεις βαθμούς για διαφορετικούς λόγους. Οι μεν γηπεδούχοι για να εδραιωθούν στην κατηγορία, ενώ οι φιλοξενούμενοι για να παραμείνουν στο κυνήγι της πρώτης θέσης

3΄Κόρνερ για τον Ατσαλένιο σε σουτ του Τριανταφύλλου

4΄Καλή αντεπίθεση της Τριγλίας δεν είχε αποτέλεσμα στην τελική προσπάθεια

8΄Κεραυνός του Κότσι έφυγε  έξω από τα δοκάρια του Ματαλλιωτάκη

Να τονίσουμε ότι η Τριγλία δεν έχει στον αγώνα τους Ποτουρίδη, Τσεβά και Παπασάββα

11΄Δευ΄τερο κόρνερ για τον Ατσαλένιο, χωρίς να απειληθεί το τέρμα του Δήμιζα

Πρώτο 15λεπτο στον αγώνα και οι αντίπαλοι προσπαθούν να επιβάλουν το παιχνίδι τους. Μέχρι στιγμής βλέπουμε περισσότερο παιχνίδι κέντρου

18΄Μοναδική ευκαιρία για τους κιτρινόμαυρους με τον Καλογιάννη να πιάνει γυριστό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

23΄Σουτ του Τσάγκαρη χωρίς προυποθέσεις κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της κρητικής ομάδας

26΄Κόρνερ για τον Ατσαλένιοέδιωξε η άμυνα της Τριγλίας

27΄Κίτρινη ο Μακρής

27΄Φάουλ σε καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους.

28΄ΓΚΟΟΟΛ! Ο Ατσαλένιος ανοίγει το σκορ. Ο Τριανταφύλλου εκτελεί το φάουλ πάνω στο τείχος ξαναγυρίζει η μπάλα στον παίκτη των πράσινων και με φοβερό σουτ κάνει το 0-1.

29΄Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους σε μακρινό τρομερό σουτ του Χατζηανδρέου

32΄Ο Τριανταφύλλου έφυγε από δεξιά αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε παράλληλα με την εστία του Δήμιζα

Με τον “αέρα” του γκολ ο Ατσαλένιος πιέζει την άμυνα της Τριγλίας

36΄Έξοδος του Ματαλλιωτάκη βρίσκει την μπάλα με τα χέρια εκτός περιοχής όπως ισχυρίζονται οι κιτρινόμαυροι. Φωνές των παικτών και του πάγκου της Τριγλίας για παράβαση του γκολκίπερ

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ατσαλένιος προηγείται της Τριγλίας με σκορ 0-1.

Μέχρι που μπήκε το γκολ, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, από κει και πέρα κυριάρχησε ο Ατσαλένιος χάρη στην επιθετική γραμμή του αλλά και στην κυριαρχία που είχαν οι παίκτες της κρητικής ομάδας στον χώρο του κέντρου

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

46΄Διπλή πολύ μεγάλη ευκαιρία της Τριγλίας για την ισοφάριση. μετά από εκτέλεση φάουλ με απανωτά σουτ πρώτα με τον Καλογιάννη και μετά τον Μπιταξή, όμως και τις δύο φορές η μπάλα  χτύπησε σε τερματοφύλακας και αμυντικούς

Η γηπεδούχοι μπήκαν πού δυνατά στον αγώνα και ασκούν πίεση στην άμυνα του Ατσαλένιου

51΄Κίτρινη ο Κότσι

52΄Νέα ευκαιρία για τους κίτρινους με τον Νικολόπουλο, προλαβαίνουν το σουτ οι αμυντικοί

64΄Καρβουνίδης αντί Μακρή. Η αλλαγή του Αρχοντάκη

66΄Κίτρινη ο Χατζηανδρέου

67΄Κι αλλη ευκαιρία η Τριγλία σε κεφαλιά του Μαντζώρου. Έδιωξε με φοβερή προσπάθεια ο Ματαλλιωτάκης

69΄ΓΚΟΟΟΛ. Η Τριγλία ισοφαρίζει. Τραγικό λάθος του τερματοφύλακα του ΠΟΑ όταν σε κόρνερ του έφυγε η μπάλα και ο Καμβύσης εξ επαφής έγραψε το 1-1

72΄Αλεπάλληλα κόρνερ για τους κιτρινόμαυρους, διώχνουν οι αμυντικοί

73΄Αλλαγή ο ΠΟΑ. Αμπντουραχμάνι αντί Φραγκιαδάκη

Εντείνουν τις προσπάθειές τους οι γηπεδούχοι να πετύχουν το γκολ της νίκης.

79 Αλλαγή ο Ατσαλένιος. Σακλαμάκης αντί Χατζηανδρέου

80΄Τεράστια ευκαιρία η Τριγλία με τον Καλογιάννη. Δυό φορές απέτυχε να πλασάρει τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων

Σε σύγχυση οι παίκτες του ΠΟΑ αμύνονται όπως όπως για να μην δεχθούν γκολ

83΄Κίτρινη ο Μαντζώρος

84΄Σουτ του Κότσι πολύ άουτ

88΄Μεγάλη ευκαιρία η Τριγλία. Ο Νικολοπουλος “κλέβει” τη μπάλα από την άμυνα του ΠΟΑ. Σουτάρει λίγο άουτ