Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι Τριγλία – Θύελλα Ραφήνας (τελικό 2-4)

Παρακολουθήστε μέσα από το irafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του τοπικού ντέρμπι μεταξύ της Τριγλίας και της Θύελλας Ραφήνας, για την την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 16:00, θα διευθύνει ο Αγρανιώτης, του Συνδέσμου Λακωνίας, με βοηθούς τους Σταματάκο (Λακωνίας) και Γκριτζέπη (Αρκαδίας).

Το ΔΣ της τυπικά γηπεδούχου ΑΟ Τριγλίας, έχει ανακοινώσει ότι οι φίλαθλοι της Τριγλίας να εισέρχονται για παρακολουθήσουν τον αγώνα από την τσιμεντένια κερκίδα επί της οδού Χρήστου Μάντικα, ενώ της Θύελλας από την μεταλλική εξέδρα δίπλα από το Δημαρχείο.

16.02 Ξεκίνησε το ματτς. Ο καιρός είναι ιδανικός για μπάλα. Ηλιοφάνεια, εξαιρετική θερμοκρασία και αρκετός κόσμος στις εξέδρες, λόγω του ιδιαίτερου χαρακτήρα που έχει ο σημερινός αγώνας..

1΄Με το καλημέρα κόρνερ κέρδισε η Τριγλία απέκρουσε ασταθώς ο Παπαδόπουλος και έδιωξαν μακριά οι αμυντικοί.

3΄Δύο απανωτά κόρνερ για τη Θύελλα χωρίς αποτέλεσμα

6΄Σουτ από αριστερά του Πουλάκου απέκρουσε ο γκολκίπερ της Θύελλας

Πρώτο δεκαπεντάλεπτο στον αγώνα και η Τριγλία πατάει καλύτερα στο γήπεδο.

17΄ΓΚΟΛ! Ο Γκίκας με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στην γωνία του Δήμιζα. Η Θύελλα ανοίγει το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα

Ο πάγκος της Τριγλίας φωνάζει για χέρι στην προσπάθεια του Γκίκα.

27΄Κίτρινη ο Μανουσάκης

32΄Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ωραίο σουτ του Κότσι σε μπαλιά από δεξιά, αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος

37΄Τεράστια ευκαιρία για την Τριγλία να ισοφαρίσει από στημένη μπαλιά, ο Πουλάκος εξ επαφής έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Στα τελευταία λεπτά ανέβηκαν οι γηπεδούχοι και ψάχνουν το γκολ που θα φέρει στα ίσια το ματς

41΄Δυνατό σουτ του Ζέκιο άουτ

42΄Νέα ευκαιρία για τους κιτρινόμαυρους με τον Ποτουρίδη από καλή θέση να σουτάρει πάνω από τα δοκάρια

45΄Κεραυνός του Κότσι εξω από την περιοχή η μπάλα φεύγει άουτ.

Λήξη του ημιχρόνου. Η Θύελλα προηγείται 0-1 της Τριγλίας στο τοπικό ντέρμπι.

47΄ΓΚΟΛ. Με την έναρξη σχεδόν του ημιχρόνου ο Ποτουρίδης με κεφαλιά εκμεταλεύεται την αδράνεια της θυελλιώτικης άμυνας και ισοφαρίζει σε 1-1.

49΄ΓΚΟΛ. Άμεση απάντηση της Θύελλας και 1-2. Σε σέντρα του Χαρακτίδη ο Παναγιωτόπουλος από κοντά σκοράρει.

51΄ΓΚΟΛ. Η Θύελλα κάνει το 1-3! Με φοβερό συρτό σουτ του αρχηγού Χαρακτίδη οι τύποις φιλοξενούμενοι κάνουν τρία τα τερματά τους.

52΄Αλλαγή για τους πράσινους. Στη θέση του Γκίκα ο Δημητρίου

58΄Αλλαγή και για την Τριγλία. Νικολόπουλος αντί Καλογιάννη

62΄΄ Με δέκα παίκτες από εδω και στο εξής η Τριγλία μετά την δεύτερη κίτρινη που αντίκρισε ο Ποτουρίδης. Την πρώτη την είχε δεχθεί στους πανηγυρισμούς στο 1-1 και η δεύτερη τώρα για επικίνδυνο παίξιμο.

64΄Κίτρινη κάρτα ο Ντούνης

67΄Απίθανη πάσα Χαρακτίδη πάρε βάλε αλλά η κεφαλιά του Βαζέχα κατέληξε άουτ

70΄Τρομερό σουτ του Χαρακτίδη εξω από την περιοχή στο δεξί κάθετο δοκάρι του Δήμιζα

72΄Αλλαγή για την Τριγλία. Ο Γ. Μπαστάνης αντί του Παπαδόπουλου

76΄Αλλαγή για την Θύελλα. Ο Μπουντάκης αντί του Ζέκιο

80΄Αλλαγή για την Τριγλία. Ο Θ. Μπαστάνης στη θέση του Κότσι.

87΄ΓΚΟΛ. Μειώνει η Τριγλία σε 2-3 με τον Πουλάκο να παίρνει το… ρημπάουντ σε σουτ του Νικολόπουλου και ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα της Θύελλας

89΄ Αλλαγή η Θύελλα. Έξω ο Χαρακτίδη μέσα ο Μακρής

90΄Κερδίζει πέναλτι ο Βαζέχα, ο οποίος βρέθηκε στο έδαφος μεσα στην περιοχή μετά από λάθος της άμυνας των κιτρινόμαυρων, κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των κιτρινόμαυρων

91΄ΓΚΟΛ. Ο Παναγιωτόπουλος εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και κάνει το 2-4

Λήξη του αγώνα. Ολος ο πάγκος της Τριγλίας και οι παίκτες διαμαρτύρονται στον διαιτητή. Η Θύελλα πήρε το ντέρμπι 2-4.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Τριγλία: Δήμιζας, Καμβύσης, Τσάγκαρης, Σαλταμάρας, Μπίρης, Μητσόπουλος, Κότσι, Παπαδόπουλος, Ποτουρίδης, Καλογιάννης, Πουλάκος

Θύελλα: Παπαδόπουλος, Γκίκας, Φύτρος, Μανουσάκης, Ντούνης, Αφράτης, Χαρακτίδης, Βαζέχα, Ντόσκας, Παναγιωτόπουλος, Ζέκιο