Επεισόδια και 20 προσαγωγές ατόμων στον Άγιο Στέφανο, στο ματς με την Κερατέα!

Στην προσαγωγή 20 περίπου ατόμων στον Άγιο Στέφανο, προχώρησαν αστυνομικοί το απόγευμα του Σαββάτου (7/10).

Είχε προηγηθεί συμπλοκή οπαδών του Αγίου Στεφάνου και του Κεραυνού Κερατέας, στο πλαίσιο αγώνα για την Α’ ΕΠΣΑ

Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστά, όλα ξεκίνησαν στις 16:30 όταν η φιλοξενούμενη ομάδα πέτυχε τέρμα, στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης και ξεκίνησαν επεισόδια, μεταξύ των οπαδών των δυο ομάδων, που διήρκησαν δέκα περίπου λεπτά.

Σύμφωνα με το ifimerida, οι προσαχθέντες έχουν οδηγηθεί στο Τμήμα Ασφαλείας Διονύσου.

Σε ανακοίνωση που εξέδωσε η ομάδα της Κερατέας αναφέρεται:

Μέσα σε κλίμα τρομοκρατίας η ομάδα μας επικράτησε του Ολυμπιακου Αγίου Στεφάνου 3-1 με γκολ των Σουλελέ,Ρέτζο και Μπουγιούκου. Ευχαριστούμε τους φιλάθλους μας που βρέθηκαν στο γήπεδο Συνεχίζουμε…..