ΕΠΣΑΝΑ: Όλα τα αποτελέσματα – Διπλό η Τριγλία, «Χ» ο Θησέας, νίκησε ο Εθνικός Ν.Μ.

Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ, με την Τριγλία να παίρνει ένα σπουδαίο διπλό στα Γλυκά Νερά 1-0, την ίδια ώρα που ο Θησέας Νέας Μάκρης ήρθε ισόπαλος 1-1 στην Κερατέα με τον Κεραυνό.

Η Μαρκό νίκησε 1-0 τη Μάχη μαραθώνα, ο Αστέρας πολυβόλο διέλυσε τον Παλλαυρεωτικό κι ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου υπέταξε 2-0 την Άνοιξη. Παμπαιανικός και Άρης Βούλας μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Στη Β΄κατηγορία ο Εθνικός Νέας Μάκρης επικράτησε 1-0 του Γέρακα και το Κρυονέρι κέρδισε 4-2 το Κορωπί. Πέντε γκολ πέτυχε ο Ωρωπός στον Αυλώνα ενώ Λαυρεωτική και Παλαιά Φώκαια αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.

Α’ ΕΠΣΑΝΑ

ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ – ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 0-1
ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 1-1
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ 1-1
ΜΑΡΚΟ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 1-0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ – ΑΝΟΙΞΗ 2-0
ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 6-0

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 1-1
ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ – ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Β. ΑΓ. Ν. ΙΣ. Η ΓΚολ
1. ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ 15 7 4 3 0 11 2
2. ΜΑΡΚΟ 15 7 4 3 0 11 5
3. ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ 15 7 4 3 0 11 6
4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ 14 7 4 2 1 11 7
5. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 11 7 3 2 2 11 10
6. ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ 11 7 3 2 2 9 11
7. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ 10 7 3 1 3 7 8
8. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 10 7 3 1 3 8 9
9. ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 10 7 3 1 3 9 7
10. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 8 7 2 2 3 11 9
11. ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 7 7 1 4 2 4 3
12. ΑΝΟΙΞΗ 7 7 2 1 4 6 9
13. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 6 7 1 3 3 6 8
14. ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ 5 7 1 2 4 7 14
15. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 5 7 1 2 4 5 13
16. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2 7 0 2 5 4 10

 

Β’ ΕΠΣΑΝΑ

ΑΟ ΑΥΛΩΝ – ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ 0-5
ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ – ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ 1-0
ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ – ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ Ν. 4-2
ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ 1-1

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΣΤΑΜΑΤΑΣ 0-1
ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ 1-0
ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1-1
ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 2-4

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Β. ΑΓ. Ν. ΙΣ. Η. ΓΚΟΛ
1. ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ 17 7 5 2 0 18 3
2. ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ 17 7 5 2 0 15 5
3. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 15 7 4 3 0 21 8
4. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ 11 7 3 2 2 9 6
5. ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ 11 7 3 2 2 11 9
6. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ 10 7 2 4 1 7 6
7. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 10 7 2 4 1 7 8
8. ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ 9 7 2 3 2 7 6
9. ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ 9 7 2 3 2 7 6
10. ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ 8 7 2 2 3 14 14
11. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 8 7 2 2 3 8 8
12. ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 7 7 1 4 2 8 11
13. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 6 7 1 3 3 11 13
14. ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ 4 7 0 4 3 3 9
15. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 2 7 0 2 5 5 12
16. ΑΟ ΑΥΛΩΝ 0 7 1 0 6 2 29

 

Γ’ ΕΠΣΑΝΑ

Νικητές Ανθ.-Νικηφόρος 3-1
Μαύρος Αετός-Ραμνούς 1-0
Δόξα Άνοιξης-Συκάμινο 2-1
Δόξα Αγ. Άννας-Κουβαράς 0-1
Πανσταυραϊκός-Αφιδναϊκός 2-1
Φοίβος Β.-Διόνυσος 1-3

ΣΑΒΒΑΤΟ

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αστέρας Γλ. Νερών 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Β. ΑΓ. Ν. ΙΣ. Η. ΓΚΟΛ
1. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ 21 7 7 0 0 17 3
2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ 17 7 5 2 0 18 1
3. ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ 16 7 5 1 1 15 9
4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 13 7 4 1 2 14 9
5. ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ 13 6 4 1 1 9 5
6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 12 7 4 0 3 16 10
7. ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Γ. ΝΕΡΩΝ 10 6 3 1 2 9 11
8. ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 10 6 3 1 2 8 6
9. ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ 8 6 2 2 2 8 4
10. ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ 7 6 2 1 3 8 9
11. ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ 6 5 2 0 3 7 12
12. Α.Ο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 3 6 1 0 5 6 23
13. ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ 1 7 0 1 6 7 16
14. ΑΦΙΔΝΑΙΚΟΣ 1 7 0 1 6 3 15
15. Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 0 6 0 0 6 2 14
Διαβάστε επίσης